O przyszłości targów turystycznych porozmawiamy na XI Forum Promocji Turystycznej

Otwarcie ostatnich targów turystycznych we Wrocławiu/fot. MM

Według jednych tradycyjne targi turystyczne odchodzą do lamusa, według innych – odradzają się po pandemii. Promocja turystyczna przeniosła się częściowo do internetu, częściowo na wielkie, masowe imprezy. O przyszłości promocji podczas targów i dużych wydarzeń porozmawiają eksperci podczas XI Forum Promocji Turystycznej organizowanego przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl, które odbędzie się 12 października w Terminalu Lotniska w Radomiu.

Jeszcze przed wybuchem pandemii w środowisku turystycznym trwały dyskusje o sensie organizowania i uczestniczenia w tradycyjnych (stacjonarnych) targach turystycznych. Niektóre regiony, organizacje rezygnowały z wystawiania się na tego typu imprezach, przenosząc większą część promocji do internetu. Chętniej wystawiają się imprezach zagranicznych, bo na nich łączą prezentację wizerunkową z ofertą produktową.

Coraz większą popularnością cieszą wielkie imprezy masowe, organizowane w centrach miast. Promocja podczas nich przynosi dla niektórych większe efekty niż wystawianie stoisk na targach turystycznych. Czy te duże eventy to okazja do promocji miasta-gospodarza, czy też dobre miejsce do zachęcenia mieszkańców danej miejscowości do podróżowania?

Przedstawiciele regionalnych organizacji turystycznych chętnie wystawiały się podczas zagranicznych targów turystycznych. Jaka jest przyszłość polskiego stoiska narodowego na takich imprezach, czy powinniśmy być obecni na wszystkich targach zagranicznych czy na wybranych (a jeśli, to na których)?

O tym, jak wygląda obecnie organizacja targów turystycznych, jaka jest ich przyszłość, ale i o tym na jakich imprezach masowych warto się promować i w jaki sposób, będzie rozmawiać Trójca Ekspertów zaproszonych do dyskusji „Co zamiast targów turystycznych? Czy duże imprezy promocyjne są jeszcze potrzebne?”

Nasze zaproszenie przyjęli: Dorota Solochewicz, dyrektor projektu w Międzynarodowych Targach Gdańskich Piotr Olczak, dyrektor Międzynarodowych Targów Turystyki i Czasu Wolnego we Wrocławiu Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej

Debata będzie punktem programu XI Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie się 12 października 2022 roku w Terminalu Lotniska w Radomiu.
Tematami przewodnimi Forum będą: restart turystyki w praktyce, nowe spojrzenie na promocję turystyki, turystyka masowa a strategia i wizerunek,

W trzech sesjach chcemy poruszyć m.in. następujące tematy:

Jak rozszerzyć sezon turystyczny?
Czy potrafimy współdziałać tylko w czasie kryzysu? Jak wygląda współpraca między izbami i stowarzyszeniami turystycznymi

Co zamiast targów turystycznych? Czy duże imprezy promocyjne są jeszcze potrzebne?

Wakacje z duchami, czyli zamek zamkowi Nierówny – jak promują się historyczne obiekty w Polsce?

Przez żołądek do serca, czyli kulinaria jako najlepszy sposób na promocję?

Elastyczność w zarządzaniu dużym organizatorem turystyki

Jak planować strategię dla ruchu lotniczego w Polsce?

Czas i miejsce: 12 października 2022 roku, Terminal Lotniska w Radomiu

Organizatorem jest redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl.

Współorganizatorami są: Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” i Lotnisko Warszawa-Radom

Złotym Partnerem jest Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW

Partnerem jest Chorwacka Wspólnota Turystyczna

Patronami są: Agencja Informacyjna, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Krakowska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki.

Program i rejestracja TUTAJ

O współpracy między izbami turystycznymi porozmawiamy na XI Forum Promocji Turystycznej