Chorwacja – wystartował specjalny portal dla żeglarzy

Nowy portal dla żeglarzy w Chorwacji
Chorwacja – raj dla żeglarzy/fot. Aleksandar Gospić/Chorwacka Wspólnota Turystyczna

Chorwacka Wspólnota Turystyczna uruchomiła wielojęzyczny portal nautika.evisitor.hr, który umożliwia żeglarzom opłacenie opłaty turystycznej online.

Portal jest dostępny w języku angielskim, niemieckim i włoskim. W prosty i przejrzysty sposób prowadzi użytkownika przez proces rejestracji i opłacania opłaty turystycznej. Portal obsługuje również płatności za pośrednictwem wszystkich światowych kart płatniczych. Po dokonaniu opłaty turystycznej żeglarz otrzyma na swój adres e-mail potwierdzenie, które musi zachować przez cały czas pobytu na pokładzie.

Kristjan Staničić, dyrektor generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, powiedział: „Żeglarstwo to jeden z najważniejszych chorwackich produktów turystycznych. Obecna sytuacja rynkowa pokazuje, że jego znaczenie rośnie. Świadczą o tym również dane dotyczące liczby sprzedanych żeglarskich winiet.

Od początku roku do 15 lipca sprzedano ich ponad siedem tysięcy, co stanowi 53 proc. wyników osiągniętych w ostatnim rekordowym roku. Dobre rezultaty odnotowujemy również w segmencie czarteru. Zgodnie z danymi z systemu eCrew zrealizowano w lipcu blisko 200 tys. noclegów, co stanowi około 57 proc. ubiegłorocznego wyniku. Biorąc pod uwagę, że obowiązują zalecenia epidemiologiczne dotyczące dystansu społecznego, w ten sposób tworząc specjalnie dedykowany żeglarzom portal przyczyniamy się do ich bezpieczeństwa, jak również chorwackich pracowników turystycznych.”

Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o opłacie turystycznej żeglarze mogą płacić opłatę turystyczną w zależności od długości jednostki pływającej. Od 2020 roku istnieje również możliwość opłaty w zależności od liczby osób, czyli liczby noclegów. Wyboru można dokonać w zależności do jest dla żeglarzy bardziej korzystne.

Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, skomentowała: „Dane jakie codziennie dostarcza nam eVisitor pozwalają z ostrożnym optymizmem patrzeć na sezon 2020. Żeglarstwo jest niewątpliwie od wielu lat dla Polaków jednym z ulubionych sposobów spędzania czasu w Chorwacji. Mam szczerą nadzieję, że żeglarze nie zapomną o Chorwacji również w tym roku.”

Chorwacja – wjazd łatwiejszy z aplikacją