Chair Airlines pierwszy raz w Polsce

Samolot Chair Airlines wylądował w Warszawie
Samoloty w barwach Chair Airlines/fot. archiwum Chair Airlines

Samolot szwajcarskich linii lotniczych Chair Airlines, których mniejszościowym udziałowcem jest Enter Air, po raz pierwszy w historii przyleciał do Polski.

Samolot Airbus A319 należący do Chair Airlines przyleciał do Warszawy w środę 23 września przywożąc z Kosowa drużynę Drita Gnjilane, która będzie rywalem Legii Warszawa w 3. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Europy. Mecz obu drużyn zaplanowany jest w czwartek, a maszyna Chair Airlines wyleci w podróż powrotną do Prisztiny w piątek.

Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air, powiedział: „W czasie różnego rodzaju rozgrywek sportowych często wozimy drużyny piłkarskie, rugbystów czy kibiców z całej Europy. Na pokładach samolotów Grupy Enter Air gościliśmy w tym roku drużyny norweskie, niemieckie, holenderskie, brytyjskie, francuskie i polskie. Rozgrywki piłkarskie wchodzą w intensywną fazę dlatego potencjalnych zleceń tego typu dostajemy sporo. Pierwsza wizyta Chair w Polsce, będzie to także gratka dla spotterów lotniczych którzy do tej pory nie mieli okazji oglądać samolotów z tym logo lądujących na warszawskim Okęciu.”

W maju 2019 r. Enter Air podpisał umowę inwestycyjną dotyczącą objęcia 49% akcji w linii lotniczej Chair Airlines i został strategicznym partnerem szwajcarskiego przewoźnika. Flota Chair Airlines to trzy maszyny Airbus A319. Firma obsługuje głównie rynek szwajcarski, świadcząc usługi przewozów turystycznych dla szwajcarskich i niemieckich biur podróży.