Butik Chopin rozpoczyna działalność na Lotnisku Chopina w Warszawie

fot. WS

Na Lotnisku Chopina w Warszawie pojawił się butik Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. To nie tylko miejsce, gdzie można kupić książki i płyty, ale także znaleźć pamiątki związane z polskim kompozytorem.

Otwarcie butiku możliwe było dzięki współpracy Polskich Portów Lotniczych S.A. oraz Instytutu Chopina.

„Każdego dnia przez terminal Lotniska Chopina przechodzą dziesiątki tysięcy pasażerów z całego świata – 50-60 tys. ludzi, to populacja małego miasteczka. Dzięki takiemu miejscu, jak butik Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, możemy szerzyć wśród podróżnych wiedzę na temat naszego wielkiego patrona oraz propagować twórczość Fryderyka Chopina. To również znakomita okazja do promowania Polski, jej kultury i sztuki” – powiedział Stanisława Wojtera, prezes Polskich Portów Lotniczych S.A.

„Chopin jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek na świecie, bez wątpienia najbardziej rozpoznawalną marką kulturową, zaś obecność sklepu na lotniku podnosi atrakcyjność Polski jako destynacji turystycznej, a także pomaga promować ważne wydarzenia kulturalne związane z Fryderykiem Chopinem, takie jak Konkurs Chopinowski czy festiwal ‘Chopin i jego Europa’” – podkreśla Artur Szklener, dyrektor Instytutu Chopina.

Butik stanowi też zachętę dla turystów, by odwiedzali Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie – jego forma nawiązuje bowiem do kształtu fasady zabytkowego Zamku Ostrogskich, w którym mieści się Muzeum Fryderyka Chopina.

Butik Chopin jest otwarty codziennie od godziny 6:00 do 21:00 i jest zlokalizowany w strefie zastrzeżonej, obok punktów kontroli paszportowej, przy bramkach wylotowych 1/2.