Busy osobowe CityBee ze strefą na Lotnisku Chopina

archiwum CityBee

Operator CityBee, który jako pierwszy w Polsce wprowadził usługę wynajmu 9-osobowych busów na minuty, uruchamia swoją strefę na Lotnisku Chopina. Już od 12 października podróżujący większą grupą mogą wygodnie dojechać do portu lub dostać się stamtąd w wybrane miejsce Toyotą Proace Verso.

We wrześniu CityBee poszerzyło wachlarz swoich usług o zupełną nowość na polskim rynku carsharingu – 9-osobowe busy. Nowo utworzona strefa CityBee na Lotnisku Chopina to kolejny strategiczny punkt na mapie Warszawy, gdzie użytkownicy będą mogli rozpocząć lub zakończyć podróż Toyotą Proace Verso. Miejsca, gdzie bezpłatnie będzie można zaparkować busa znajdują się na 7 poziomie parkingu P1. Należy tam wjechać z poziomu odlotów, natomiast wyjazd jest możliwy z dowolnego poziomu. Wjeżdżając nie należy pobierać biletów, weryfikacja pojazdów następuje w procesie automatycznego rozpoznania tablic rejestracyjnych.

Cezary Dudek, Communications Manager CityBee Polska, powiedział: “Polski rynek shared mobility wciąż się rozwija, a zwolennicy wynajmu pojazdów na minuty mają coraz większy apetyt na nowe rozwiązania. Nieprzerwanie zastanawiamy się, jakie udogodnienia wprowadzić, aby nasza usługa była jak najbardziej dostępna, a korzystanie z niej – jak najprostsze. Jako pierwszy operator w Polsce poszerzyliśmy naszą flotę o busy osobowe. Lądujący w Warszawie będą teraz mogli od razu przesiąść się do wysokiej klasy Toyoty, bez oczekiwania na środek transportu i bez martwienia się o opłaty parkingowe. Nowa strefa to również duże ułatwienie dla poszukujących praktycznego transferu na lotnisko dla większej grupy.”

Podobnie jak w przypadku charakterystycznych biało-pomarańczowych aut dostawczych, przejazd busem CityBee nie musi zakończyć się w stolicy. Obowiązują zasady „free floatingu”, które przewidują podróż samochodem do innego miasta, gdzie dostępne są auta 9-osobowe CityBee i zwrócenie tam pojazdu bez dodatkowych kosztów. Strefy parkowania busów należących do operatora znajdują się w najważniejszych punktach Warszawy i Trójmiasta, a ich liczba stale rośnie.