Bułgaria chce mieć ministerstwo turystyki

Zwiększająca się liczba turystów odwiedzających Bułgarię w ostatnich latach, dynamiczny wzrost wpływów z turystyki w tym kraju, sprawił, że jest ona coraz częściej postrzegana, jako poważna gałąź gospodarki.

Jak podaje bułgarska agencja prasowa FOCUS, w wywiadzie, jakiej jej udzielił bułgarski dyrektor Instytutu Analiz i Ocen dla Turystyki, Rumen Draganov powiedział: „Bułgaria musi mieć odrębne ministerstwo turystyki. Ministerstwo to powinno stać się miejscem pracy dla wszystkich rodzajów pracowników sektora turystyki, bez względu na ich wiek, zarówno młodych, jak i starych. Sektor turystyki potrzebuje ludzi w każdym wieku.”

Dodał, że Bułgaria różniła się od większości krajów europejskich, jako państwowe pełne atrakcji turystycznych, które nie były sprzedawane, ani prywatyzowane i oczywiście nie okradzione, więc zostały w naturalnych miejscach lub wewnątrz zabytków.
Draganov powiedział także: „Jeśli turystyka była zarządzana za pomocą mechanizmów i narzędzi, typowych dla sektora turystyki, powinno to otworzyć możliwości również dla małych firm. W wielu obszarach działalności proturystycznej, miejsca pracy można tworzyć dzięki partnerstwu publiczno-prywatnemu.”