Brussels Airlines zwiększa swoją ofertę lotów do Afryki na przyszły sezon letni

11 czerwca 2022 r. Brussels Airlines ponownie uruchomią trzy loty tygodniowo między portem lotniczym w Brukseli a zachodnioafrykańskimi portami lotniczymi w Konakry (Gwinea) i Wagadugu (Burkina Faso). Belgijskie linie lotnicze poszerzają również swoją obecność w Afryce Zachodniej i Wschodniej, zwiększając częstotliwość lotów do pięciu miejsc. Ponadto Brussels Airlines planuje ponownie uruchomić codzienne loty do Nowego Jorku. Wzrost ten będzie możliwy dzięki 9. samolotom długodystansowym, które przewoźnik dodał do swojej floty.

Brussels Airlines wyraźnie stawia na rozwój w Afryce, która jest najważniejszym rynkiem dla przewoźnika. Dzięki dodatkowemu Airbusowi A330, który dołączy do floty, afrykański ekspert Lufthansa Group rozszerzy swoją ofertę na Afrykę Zachodnią i Wschodnią.

Ponowne otwarcie Conakry i Ouagadougou

W czerwcu 2022 roku zostaną ponownie otwarte zachodnio-afrykańskie kierunki Konakry i Wagadugu, zamknięte w 2020 roku z powodu Covid-19. Loty do Wagadugu będą odbywać się w poniedziałki, czwartki i soboty, z wylotem z Brukseli. Loty z Wagadugu na lotnisko w Brukseli będą odbywały się w te same dni. Natomiast pierwszy lot do Konakry zaplanowany jest na sobotę 11 czerwca. Lot z Brukseli do Konakry będzie obsługiwany we wtorki, czwartki i soboty. Lot powrotny będzie odbywał się w te same dni.

Rozszerzona siatka połączeń w Afryce Zachodniej i Wschodniej

Oprócz dodania Conakry i Ouagadougou do sieci Brussels Airlines w Afryce Zachodniej, częstotliwość lotów do Banjul, Lomé i Monrovii wzrośnie w przyszłe lato, aż do pięciu lotów na każdej z tych tras. Ich częstotliwość do wschodnioafrykańskich miejscowości Entebbe i Kigali zostanie zwiększona odpowiednio do siedmiu i pięciu razy w tygodniu.

Codziennie do Stanów Zjednoczonych

Od połowy czerwca linie Brussels Airlines będą latać codziennie do Nowego Jorku, po tym jak wykonywali cztery połączenia w tygodniu w 2021 r. na Wschodnim Wybrzeżu. Loty do Waszyngtonu będą obsługiwane pięć razy w tygodniu w sezonie letnim, umożliwiając połączenia między Afryką a USA przez Lotnisko w Brukseli.