Bonusy dla „cichych“ samolotów na lotnisku we Frankfurcie

archiwum fraport.com

Bonusy będą wynosić od 4 do 10 euro od pasażera.

Port lotniczy Frankfurt (FRA), popularny Fraport będzie nagradzać te linie lotnicze, które zdecydują się używać na trasach międzynarodowych nowoczesnych samolotów o niskim poziomie hałasu i osiągną w przyszłym roku wzrost pasażerów wyższy niż 1 proc.
Ponadto w kolejnych latach linie będą nagradzane za kolejne wzrosty bezwzględne liczby pasażerów. Nowy program zachęt dla linii lotniczych został zatwierdzony przez heskie ministerstwo gospodarki i rozwoju miast.
Dr Stefan Schulte prezes zarządu portu lotniczego we Frankfurcie powiedział: „Fraport już jest światowym liderem jeśli chodzi o różnicowanie opłat lotniskowych w zależności od poziomu hałasu wytwarzanego przez samoloty. Ciche samoloty płacą u nas mniej niż głośne. Chcemy nagradzać te linie lotnicze, które używają najcichszych samolotów.”
Linie krajowe celowo zostały wyłączone z programu, bowiem zarząd lotniska frankfurckiego chce wzmocnić europejskie i międzynarodowe linie lotnicze i swoją rolę jako lotniska przesiadkowego (hubu).
Bonusy będą przyznawane liniom lotniczym, które wykażą się minimum 7 500 pasażerów wylatujących z Frankfurtu i co najmniej 1-procentowy wzrost w skali roku. Bonusy będą wynosić od 4 do 10 euro od pasażera.