Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 07 grudzień 2016 10:08

Złota jesień biur podróży

Napisane przez MG
Jedna z plaż cypryjskich Jedna z plaż cypryjskich AG

Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2017 liczba klientów wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu zeszłej jesieni 2016 roku o 30,2 proc

W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2015, w biurach podróży liczba rezerwacji wzrosła o 14,9 proc., zaś liczba klientów - o 19,4 proc.
Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MERLINX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że imprezy samolotowe w ostatnim tygodniu, stanowiły 78,7 proc. sprzedaży, z dojazdem własnym – 12,2 proc. a autokarowe 9,1 proc. W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, wzrosła liczba sprzedanych imprez autokarowych – o 47,8 proc., imprez z dojazdem własnym wzrosła - o 15,1 proc., zaś liczba samolotówek - o 17,5 proc.

Jeśli chodzi o sprzedaż oferty na imprezy od 1 listopada 2016 do 31 października 2017 roku, to pierwsza dziesiątka krajów wyglądała tym razem następująco: Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Egipt, Włochy, Turcja, Chorwacja, Austria, Portugalia i Kuba. Wśród dziesiątki najpopularniejszych kierunków znajduje się pięć greckich i trzy hiszpańskie. Na podium znajdują się Fuertaventura, Heraklion i Korfu. Najmniej kosztują imprezy w Marsa Alam (2 311 zł) i na Lanzarotte (2 414 zł). Najdrożej jest na Kos (3 090 zł) i na Zakyntos (2 793 zł).

Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży, to Raport PZOT pokazuje, że sprzedaż oferty wzrosła w ostatnich czterech tygodniach o 19,8 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Sprzedaż wycieczek samolotowych wzrosła o 19,3 proc., imprez z dojazdem własnym - o 11,9 proc., zaś autokarówek - o 38 proc.
Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2017 liczba klientów wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu zeszłej jesieni 2016 roku o 30,2 proc. Wycieczki samolotowe stanowią 79,1 proc. wszystkich imprez.
Jeśli chodzi o porównanie pierwszej dziesiątki krajów, które najlepiej się sprzedają w porównaniu z ubiegłym sezonem, to w pierwszej dziesiątce pojawiłą się po raz pierwszy Turcja. Na pierwszym miejscu znajduje się zaś Grecja (wzrost sprzedaży o 102 proc. w porównaniu do ubiegłego roku). Dalej zaś: Hiszpania (0 proc..), Włochy (minus 15 proc.), Bułgaria (+29 proc.), Egipt (+5 proc.), Austria (+21 proc.), Kuba (+22 proc.), Albania (brak danych.), Portugalia (minus 7 proc.) i Turcja (minus 27 proc. Na piętnastej pozycji znajduje się Chorwacja (+93 proc.), a na miejscu 16. - Cypr - wzrost o 14 proc. Na miejscu 17. - Niemcy (+125 proc.)