Będzie rekordowy rok w Grecji

KG

Mimo zawirowań, lekkiego kryzysu (głównie medialnego), turystyka grecka osiągnie w tym roku przewidywane wysokie wyniki – ponad 25 mln turystów i ok. 14 mld euro przychodów z turystyki.

Prezes Greckiego Stowarzyszenia Operatorów Turystycznych (SETE), Andreas Andreadis, powiedział: „Cele założone na ten rok będą osiągnięte, chyba że nastąpią nowe okoliczności i zawirowania. Na razie turystyka przetrzymała turbulencje gospodarcze i polityczne. Dobre tegoroczne wyniki osiągnięte zostały między innymi dzięki wzrostowi liczby przyjazdów ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.”

Lipiec wyglądał różnie na wyspach greckich. Na Rodos zanotowano spadek liczby gości o 2 proc. w porównaniu z lipcem ubiegłego roku. Liczba turystów rosyjskich spadła o 51,5 proc. Z kolei na Zakynthos w lipcu odnotowano wzrost liczby turystów o 7,6 proc., do 150 964 osób. Największy wzrost zanotowano wśród gości z Polski – o 70,9 proc., Niemiec – 35,8 proc. i Wielkiej Brytanii – 11,3 proc. Liczba Rosjan spadła o minus 82,5 proc.