Będzie połączenie lotnicze Warszawa – Poprad

archiwum Air Baltic

Linie lotnicze Air Baltic chcą podwoić liczbę połączeń między Rygą a Popradem na Słowacji a także uruchomić rejsy z Warszawy do Popradu. To kolejna próba połączenia lotniczego między Polską a portem lotniczym pod Tatrami Wysokimi. Ostatnia, Eurolotu, skończyła się po jednym sezonie zimowym.

Martin Sedlacky, członek zarządu Air Baltic, powiedział: “Dla mnie jako Słowaka pracującego w AirBerlin fantastycznie jest zobaczyć, jak przywódcy Słowacji i Łotwy rzumieją, jak ważne jest bezpośrednie połączenie między naszymi krajami. To otworzyło możliwości dla podróżnych z całej Skandynawii. Dzięki Air Baltic w najbliższym sezonie znowu więcej turystów z krajów nadbałtyckich, Rosji i krajów skandynawskich będzie mogło łatwiej dotrzeć w Tatry. Sądzę, że wszystkich ucieszy również wiadomość, że uruchamiamy połączenie między stolicą Polski a Popradem.”

Połączenie między Warszawą a Popradem zostanie uruchomione 15 grudnia. Boeing 737-300 pokonuje trasę z Rygi pod Tatry w 1 godz. 45 minut, zaś z Warszawy lot będzie trwał 1 godzinę i 5 minut. Ceny biletów w jedną stronę rozpoczną się od 29 euro ( w tym bezpłatny przewóz nart, opłaty lotniskowe).

Air Baltic uruchomi także, od 1 września, połączenie między Rygą a Radomiem

Christophe Viatte , dyrektor handlowy Air Baltic, skomentował: “Radom będzie naszą drugą destynacją w Polsce i będzie uzupełnieniem naszej siatki w tym kraju.”

Samoloty Air Baltic będą latać między Rygą a Radomiem, trzy razy w tygodniu, Trasę obsługiwać będzie będą Bombardier Q400, lot potrwa 1 godzinę i 40 minut. Cena biletu zaczną się od 69 euro.