Będzie jeszcze wygodniej w samolotach Emirates

archiwum Emirates

Linie lotnicze Emiratem podczas międzynarodowych targów turystycznych ITB w Berlinie zaprezentują nowe siedzenie zaprojektowane dla klasy biznes na pokładzie Boeinga 777. Nowy fotel zadebiutuje na pokładzie 170. samolotu Boeing 777 Emirates w wersji -300ER, który ma trafić do floty przewoźnika w listopadzie 2016 roku.

Tim Clark, prezes linii Emirates: „Siedzenia dotychczas montowane w Boeingach 777 w klasie biznes już teraz należą do najlepszych w branży. Natomiast nasz nowy fotel wyznacza całkiem nowy poziom komfortu. Nadaliśmy mu świeży i nowoczesny wygląd, zachowaliśmy wszystkie dotychczasowe funkcje, które tak bardzo spodobały się naszym klientom, i dodaliśmy kilka nowych, jednocześnie zwiększając wygodę siedzenia i spania. Opracowując nowe produkty dla Emirates, zawsze kierujemy się przede wszystkim jakością podróży pasażerów. To proces ewolucyjny i rewolucyjny zarazem. Z jednej strony dążymy do kolejnego przełomu, a z drugiej stale szukamy sposobów, aby ulepszyć naszą dotychczasową ofertę w każdym szczególe. Wierzymy, że nowe siedzenia w klasie biznes zapewnią jeszcze lepszy komfort i jakość podróży naszym klientom premium. Nie możemy się doczekać odbioru pierwszego Boeinga 777 z nowymi siedzeniami pod koniec tego roku i reakcji naszych pasażerów. Jestem przekonany, że będzie ona pozytywna.”

Za inspirację do opracowania budowy i wyglądu nowego fotela Emirates dla klasy biznes posłużyło wnętrze współczesnego samochodu sportowego. Odzwierciedlają to charakterystyczne romby wyszyte na jasnoszarym pokryciu wykonanym z naturalnej skóry, ergonomiczne zagłówki oraz opływowy kształt. Odległość między siedzeniami, zaprojektowanymi z myślą o większej wygodzie pasażera, wynosi 72 cale (ok. 182 cm), a ponadto można rozłożyć je w płaszczyźnie 180 stopni do pełnej pozycji leżącej.
W nowym fotelu zachowano wiele najpopularniejszych funkcji dotychczasowego modelu montowanego w Boeingach 777 Emirates w klasie biznes. Nowości obejmują dodatkowo podręczny barek, personalne ekrany o przekątnej 23 cali (jedne z największych wśród przewoźników) z wielokrotnie nagradzanym systemem rozrywki pokładowej ice, oraz najnowszy dotykowy panel sterowania siedzeniami.
Pasażerowie będą mogli naładować swoje urządzenia w porcie USB, wyświetlać zawartość swoich urządzeń bezpośrednio na ekranie systemu rozrywki pokładowej dzięki portowi HDMI, jak również skorzystać z ulepszonej regulacji natężenia światła do czytania lub odpoczynku. Linie Emirates zmieniły także przegrodę między fotelami, kieszeń na magazyny, podnóżek, miejsce na obuwie, a ponadto powiększyły stolik na jedzenie.
Nowy model został utrzymany w ciemno- i jasnoszarych kolorach, przełamanych wykończeniem z orzechowego forniru wokół personalnego ekranu, panelu sterowania, barku i przegrody, zgodnie z charakterystyczną paletą kolorów przewoźnika, używaną we wnętrzach samolotów.