„Awaryjne łóżka” w hostelach A&O dla grup zawodowych walczących z koronawirusem

A&O osłony i awaryjne łóżka
Osłona z pleksi w hostelu A&O Düsseldorf / fot. materiały prasowe

W ramach projektu „łóżka awaryjne” A&O zapewnia noclegi wybranym grupom zawodowym po znacznie zredukowanych cenach. Jednym ze środków zapobiegawczych wprowadzonych w hostelach Berlin Budget Group, są osłony z pleksiglasu przy stanowiskach recepcyjnych.

Sieć hosteli A&O działająca w Europie wprowadziła specjalne stawki za noclegi. Oferta jest skierowana do grup zawodowych szczególnie dotkniętych kryzysową sytuacją związaną z pandemią koronawirusa. Chodzi o pracowników policji, służb zdrowia, ambasad, administracji, organizacji pomocowych itp. Sieć oferuje im pokoje jedno- i dwuosobowe za stałą cenę 25 euro za noc. Wprowadza także inne zniżki, między innymi za opłaty parkingowe. Jak dotąd w ramach akcji sprzedano 18 tys. noclegów.

Branża noclegowa ma znaczenie

„18 tysięcy noclegów to ułamek, w porównaniu do zwykłego obłożenia o tej porze roku, jednak to ważny i pozytywny sygnał pod wieloma względami” – mówi Oliver Winter, założyciel i dyrektor generalny A&O.

„Ten projekt pokazuje kreatywność i zaangażowanie naszego zespołu – cechy pożądane przez firmy w tak trudnych czasach. Projekt podkreśla także znaczenie naszej branży – nawet jeśli jest ona zasadniczo zmuszona do pozostania w bezruchu” – dodaje.

90-procentowy spadek w A&O

Od początku wprowadzonej w Niemczech izolacji (około miesiąca temu) i zamknięcia obiektów noclegowych, A&O zanotowało spadek liczby udzielonych noclegów nawet o 90 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Z oferty „łóżek awaryjnych” i znaczącej obniżki cen pokoi mogą korzystać pracownicy firm budowlanych, straży pożarnej i innych instytucji pomocowych. Projekt jest wsparciem także dla schronisk dla kobiet i schronisk dla bezdomnych. Pokoje mogą być wykorzystywane jako alternatywne biura dla firm.

Według zarządu firmy, „nie jest to substytut” dotychczasowej działalności hostelu, ale „przynajmniej praktyczny sposób działania i rozsądny kompromis”, co jest „niezwykle motywujące w tych ekstremalnie trudnych czasach”.

Czytaj także: Pierwszy w Polsce hostel a&o otwarty w Warszawie