Athena Beach w Paphos na Cyprze – idealny hotel dla rodziny

fot. AG

Dziecko otwiera szklane drzwi od pokoju, przechodzi kilka kroków po drewnianym tarasie i wskakuje do małego basenu. Takich rodzinnych pokoi z własnymi basenami jest w hotelu Athena Beach w Paphos osiem. Hotel nie tylko z tego powodu jest idealnym miejscem dla rodziny z dzieckiem.

Oczywiście, basenik przy pokoju nie jedyną zaletą tego hotelu. Hotel Athena Beach należy do sieci Constantinou Bros i położony jest na wschód od centrum Pafos. Spacerkiem idzie się do portu nieco ponad pół godziny.

fot. AG

Wspomniany pokój (Junior Suite) położony jest na parterze. I to jest wielka zaleta. Przez cały pobyt można ani razu nie otworzyć głównych drzwi do pokoju – każde wyjście (na posiłki, basen lub spacer, to kilka kroków po własnym tarasie, kilka schodków i jesteśmy na trawniku.

fot. AG

A stąd blisko do restauracji, dużych basenów czy na plażę. Do dyspozycji gości w Junior Suite są leżaki na tarasie i na trawniku. Dziecko może swobodnie baraszkować, pływać w basenie o wymiarach 6 na 3 metry i głębokości dochodzącej do 135 cm. Oczywiście na ogół robi to z samego rana i wieczorem, bo cały dzień najmłodsi spędzają na dużym basenie i zjeżdżalniach. Jeden basen jest duży i urozmaiconej linii brzegowej i duży głębokości 120 cm, dwa – dużo mniejsze, są też dwa brodziki i mały wodny plac zabaw oraz dwie zjeżdżalnie.

fot. AG

W dwóch dużych restauracje posiłki są bogate i urozmaicone, nawet najbardziej wybredny maluch znajdzie coś dla siebie. Wśród stolików przechadzają się koty, dające się karmić i głaskać.

Co wieczór dla najmłodszych urządzane są przedstawienia i zabawy/ A potem można jeszcze przejść się z rodzicami nadmorską promenadą. Na pewno spotkamy chętne do głaskania koty. Wszak Cypr to ich wyspa.

fot. AG
fot. AG
fot. AG
fot. AG

Na Cypr najlepiej dolecieć samolotami Wizz Air. Latają one z Lotniska Chopina w Warszawie do Larnaki.

www.athena-cbh.com

Parki wodne na Cyprze – suchy stąd nie wyjdzie nikt