A&o Hostels otworzy drugi obiekt w Holandii

fot. materiały prasowe

Berlińska grupa niskobudżetowych hoteli kontynuuje ekspansję i przejęła nieruchomość od Hotel Rotterdam City, mając w planach otwarcie nowego hostelu – a&o Rotterdam City. Stopniowa przebudowa i renowacja ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

Będzie to drugi w Holandii (po Amsterdamie) obiekt berlińskiej grupy a&o, dysponujący prawie 120 pokojami.

„Dotrzymujemy słowa: kraje Beneluksu są naszym pierwszym celem – teraz udało nam się przejąć Rotterdam, który ma idealną lokalizację dla a&o”. Umowa najmu została zawarta na 20 lat, z możliwością dwukrotnego przedłużenia o następne pięć lat” – powiedział Oliver Winter, dyrektor generalny a&o.

Właścicielem nieruchomości w Rotterdamie jest wiedeńska firma JPI Hospitality Advisory GmbH.

„Dzięki kupnie Hotelu Rotterdam, JPI Hospitality udało się rozszerzyć swoje portfolio w tak ważnej destynacji, jaką jest Rotterdam. Cieszymy się, że znaleźliśmy idealnego nowego zarządcę – a&o Hostels” – dodał Gebhard Schachermayer, dyrektor ds. zarządzania i główny zarządzający aktywami.

Hostel a&o Rotterdam City znajduje się niecałe dziesięć minut spacerem od głównego dworca kolejowego Rotterdam Centraal i zaledwie kilometr od ścisłego centrum miasta. Nowy obiekt wpisuje się w strategię rozwoju firmy, która zakłada ekspansję poprzez przejęcia istniejących hosteli lub hoteli klasy ekonomicznej. W ciągu ostatnich dwóch lat, pomimo pandemii, otwarto cztery nowe obiekty.

Europejskie metropolie na „liście priorytetów”

Zaledwie kilka tygodni temu a&o wykupiło swój wieloletni obiekt na Dworcu Głównym w Berlinie; teraz firma stała się wiodącym najemcą w modnym portowym mieście w Holandii, zamieszkanym przez ponad 650 000 mieszkańców. a&o planuje dalszy intensywny rozwój w Europie: na „liście priorytetów” znajdują się w szczególności takie miasta jak Madryt, Rzym, Londyn, Paryż i Bruksela. Zawieranie długoterminowych umów najmu/dzierżawy ma zapewnić lokalizacje, charakteryzujące się doskonałymi połączeniami komunikacyjnymi z centrum miasta.

Nowe kadry w sieci a&o