Andrzej Kindler zrezygnował z funkcji wiceprezesa PIT

Andrzej Kindler

Rezygnację z funkcji wiceprezesa Polskiej Izby Turystyki złożył 25 marca Andrzej Kindler, współwłaściciel biura podróży Szarpie Travel. Była to jego trzecia kadencja na tym stanowisku.

Andrzej Kindler zrezygnował z działalności w zarządzie Polskiej Izby Turystyki. Od 2014 roku był wiceprezesem zarządu tej organizacji. We wrześniu 2020 został nim po raz trzeci.

„Kończę swoją działalność w zarządzie PIT w przekonaniu, że wraz z koleżankami i kolegami osiągnąłem w tej roli tyle, ile było do osiągnięcia. To był czas intensywnej pracy społecznej, który po części przypadł na okres bezprecedensowego kryzysu w branży. Będąc zadowolonym z tego, co wspólnie z PIT udało nam się wypracować dla branży, daję sobie teraz czas na chwilę oddechu, by zastanowić się, co dalej z moją ewentualną działalnością społeczną” – komentuje Andrzej Kindler.

W Polskiej Izbie Turystyki Andrzej Kindler odpowiadał za tematy związane z komunikacją i wizerunkiem, a także za kwestie strategiczne. Zajmował się m.in. problemami organizatorów turystyki, turystyki młodzieżowej i walką z szarą strefą w polskiej turystyce zorganizowanej.

Były wiceprezes PIT jest też wiceprzewodniczącym Rady Ekspertów ds. Turystyki przy Ministrze Sportu i Turystyki. W poprzedniej kadencji był przewodniczącym Rady Polskiej Organizacji Turystycznej. W 2021 roku znalazł się na 69. miejscu na liście „100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce” według Magazynu Wasza Turystyka.

„Andrzej Kinlder jest uznawany w branży za osobę mocno zaangażowaną w rozwój turystyki. Od 2014 roku pełni funkcję wiceprezesa zarządu Polskiej Izby Turystyki. W dobie pandemii był jednym z głównych motorów prac Polskiej Izby Turystyki nad rozwiązaniami dla polskich touroperatorów. Choć ich większość prowadzona była w 2020 roku, również w 2021 Andrzej Kindler reagował wtedy, gdy trzeba było wynegocjować dla branży najlepsze rozwiązania” – czytamy w opisie stworzonym na bazie opinii Kapituły.

W Polskiej Izbie Turystyki w zarządzie, poza prezesem Pałwem Niewiadomskim, pozostali: Grzegorz Baszczyński, Piotr Henicz, Grzegorz Chmielewski, Sebastian Nasiłowski (skarbnik) i Dariusz Wojtal.

Piotr Henicz i Grzegorz Baszczyński wiceprezesami w nowym zarządzie PIT