Andrzej Gut-Mostowy pozostaje na stanowisku wiceministra

Premier Morawiecki wręcz nominację Andrzejowi Gutowi-Mostowemu/fot. archiwum KPRM

Premier Mateusz Morawiecki powołał dzisiaj na sekretarzy stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Andrzeja Guta-Mostowego i Grzegorza Piechowaka. Przypomnijmy, że obaj złożyli dymisje przed tygodniem w związku z dymisją Jarosława Gowina. Andrzej Gut-Mostowy będzie więc nadal odpowiedzialny za turystykę.

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zostało przekształcone w Ministerstwo Rozwoju i Technologii w związku z tym, „praca” „przerzucona” została do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Turystyka pozostałą w kompetencjach Ministerstwo Rozwoju i Technologii, a sekretarzem odpowiedzialnym za nie będzie Andrzej Gut-Mostowy.

Andrzej Gut-Mostowy powiedział w rozmowie z przedstawicielem redakcji portalu WaszaTurystyka.pl: „Przyjąłem nominację z rąk pana premiera Mateusza Morawieckiego dla dobra turystyki. Otrzymywałem wiele sygnałów ze strony szeroko rozumianej branży turystycznej, że dobrze byłoby, żeby kontynuować prace w ministerstwie. Przede wszystkim z powodu rozpoczętych i daleko posuniętych prac na rzecz turystyki, prac nad ustawami. W imię więc dobrze rozumianej odpowiedzialności zgodziłem się na propozycję premiera.”