Analiza Triverna.pl: udogodnienia, koszty i kryteria wyboru hotelu przyjaznego dla zwierząt

Jakub Bączykowski, dyrektor zarządzający Triverna /fot. materiały prasowe

Okres świąteczny, sylwestrowy i ferie zimowe to czas, gdy wiele rodzin planuje urlopy — także z udziałem swoich czworonożnych przyjaciół. Udogodnienia dla zwierząt stają się coraz częściej kluczowym elementem wyboru nie tylko regionu, ale także samego obiektu noclegowego. Triverna.pl sprawdziła, jak obiekty w Polsce dostosowują się do potrzeb właścicieli zwierząt, jakie są związane z tym koszty i na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze takiego miejsca.

Ważne jest, aby sprawdzić, co kryje się za hasłem „zwierzęta mile widziane”, czyli politykę hotelu w tym zakresie – niektóre mogą mieć ograniczenia dotyczące wielkości (np. Wave Międzyzdroje Resort & SPA akceptuje psy do 7 kg, sopocki Hotel Haffner do 8 kg, a starachowicki Hotel Europa do 15 kg) lub rasy zwierząt, narzucać specyficzne warunki pobytu, jak ograniczenia w dostępie do niektórych stref hotelu.

„W okresie świątecznym, ferii zimowych, ale także wakacji polskie hotele coraz częściej oferują możliwość pobytu ze zwierzętami. Wiele z nich posiada specjalne udogodnienia dla czworonogów, jak miski, legowiska czy wyznaczone strefy spacerowe” – wprowadza w temat Jakub Bączykowski, dyrektor zarządzający Triverna.pl.

Koszty pobytu ze zwierzęciem

Za pobyt ze zwierzęciem w hotelu często naliczana jest dodatkowa opłata i waha się od 50 zł płatnych jednorazowo do nawet 150 zł za dobę. Jest ona najczęściej przeznaczona na dodatkowe prace porządkowe. W niektórych obiektach w popularnych turystycznie miastach, jak np. Krynica czy Sopot, opłata za nocleg z uwagi na czworonoga wzrasta o 100 zł, podczas gdy średnia krajowa to około 60 zł za dobę. Warto mieć na uwadze, że ostateczny koszt zależy od długości pobytu i oferowanych udogodnień.

Niektóre obiekty w zamian za opłatę za pobyt zwierzęcia oferują specjalne zestawy powitalne zawierające pakiety z miseczkami, przysmakami, a nawet apteczką dla zwierząt — okazuje się, że bezpieczeństwo i komfort zwierzęcia stają się równie ważne, jak i ich właściciela.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelu

Przy wyborze hotelu przyjaznego zwierzętom, warto zwrócić uwagę na dostępne udogodnienia, cenę oraz opinie innych gości. Istotna jest także bliskość terenów zielonych lub specjalnych miejsc do spacerów z psem — co z tego, że obiekt jest przy samej plaży, jeżeli nie możemy wprowadzać na nią psa.

„Polskie obiekty turystyczne coraz częściej zapraszają do siebie całe rodziny — również ich czworonożnych członków, więc ich katalog ciągle się powiększa. Ważne, aby sprawdzić koszty i regulamin pobytu zwierzęcia podczas procesu rezerwacji i uniknąć niespodzianek podczas meldowania się w obiekcie” – dodaje Jakub Bączykowski, dyrektor zarządzający Triverna.pl