Air France wprowadzi nowe fotele w pierwszej klasie

archiwum Air France

Linie lotnicze Air France zainwestowały 500 mln euro w modernizację miejsc w pierwszej klasie na pokładach swoich samolotów.

Zamontowane zostaną fotele rozkładające się z pełni płaskie łóżko, z bezpośrednim dojściem do każdego oraz z 16-calowym dotykowym ekranem.
W sumie, między czerwcem 2014 a latem 2016 zamontowanych zostanie 2102 nowych miejsc w 44 Boeingach 777, które stanowią rdzeń floty Air France na dalekich rejsach.
Wspomniany 16-calowy dotykowy ekran o dużej rozdzielczości oferuje więcej niż tysiąc godzin rozrywki, nawigacja jest podobna do tej, stosowanej w tabletach.
Audycje i filmy będą dostępne w 12 wersjach językowych: francuskiej, angielskiej, hiszpańskiej, brazylijskiej, portugalskiej,, chińskiej, japońskiej, koreańskiej, niemieckiej, włoskiej, holenderskiej, rosyjskiej i arabskiej.
Specjalnie Air France nowe miejsca przygotowała firma Zodiac Aerospace, światowy lider w produkcji foteli lotniczych. Nowe fotele zostały zaprojektowane we współpracy z projektantem Markiem Collinsem z Design Investment, który specjalizuje się w projektach dla najwyższej klasy przewoźników oraz z firmą brandingową Brandimage.