Air France połączył Kraków z Paryżem

Air France lata na trasie Kraków - Paryż
Airbus w barwach Air France na krakowskim lotnisku/fot. archiwum Air France

Dziś przed południem w Kraków Airport odbyła się oficjalna inauguracja nowego połączenia rejsowego Air France. W pierwszych tygodniach linia będzie oferować trasę Paryż – Kraków – Paryż 2 do 4 razy w tygodniu, a docelowo – po 27 lipca – raz dziennie.

Do tej pory Air France oferował loty z Polski z dwóch miast – z Warszawy i Wrocławia, przez krótki czas był też obecny w Krakowie z sezonowym połączeniem podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży w Grupie Air France KLM, powiedział: „Bardzo się cieszę, że pomimo obecnych okoliczności, możemy dziś zainaugurować nowe połączenie na trasie Kraków-Paryż, co dowodzi pewności i zaufania, jakie Air France pokłada w polskim rynku.

W ciągu ostatnich kilku lat, Grupie AIR FRANCE KLM, udało się rozbudować sieć połączeń z/do Polski, uruchamiając 4 nowe trasy. Co więcej, od 5 lat Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM, będące wraz z Air France częścią Grupy Air France KLM, są obecne i odnoszą sukcesy w Krakowie. Jeszcze przed pandemią COVID-19 widzieliśmy, jak duże było zainteresowanie Polską ze strony zagranicznych turystów, jak i firm. Dlatego dziś otwieramy nową trasę z Krakowa do Paryża, z uwagi na olbrzymi potencjał turystyczny i ekonomiczny regionu Małopolski.

Od dziś krakowiacy będą mogli skorzystać z wygodnych i bezpiecznych lotów Air France, aby odwiedzić Paryż lub przez Paryż lecieć w odlegle rejony świata, korzystając z bogatej siatki połączeń Air France. Tego lata Air France stopniowo wznawia działalność po kryzysie wywołanym globalną pandemią COVID-19.

W lipcu i sierpniu nasi pasażerowie będą mieli do dyspozycji już blisko 150 kierunków, dostępnych z przesiadką w Paryżu. Stanowi to około 80 proc. wszystkich destynacji oferowanych przez Air France. Aby zapewnić podróżnym bezpieczną dla zdrowia podróż i zminimalizować ryzyko zarażenia wirusem, nasza linia przedsięwzięła szereg środków ostrożności. Mam nadzieję, że ta nowa trasa będzie nowym początkiem i znakiem optymizmu w tych nietypowych czasach. Dzięki niej, otwierają się nowe perspektywy – zwiedzanie świata, spotkania z rodziną i przyjaciółmi mieszkającymi za granicą, a także nowe relacje biznesowe między Polską a Francją i powrót zagranicznych turystów do Krakowa.”

Salut wodny na lotnisku w Krakowie/fot. archiwum Air France

Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport, dodał: „Dzisiejsza inauguracja połączenia Air France na trasie Paryż – Kraków – Paryż cieszy nas podwójnie. Długo oczekiwane przez pasażerów rejsy łączące lotnisko Charlesa de Gaulle’a z Kraków Airport, to część konsekwentnie budowanej strategii siatki połączeń zaburzonej przez pandemie koronawirusa 2,5-miesięcznym wstrzymaniem lotów pasażerskich. Staramy się na nowo odtworzyć dobrze zapamiętany obraz tętniącego życiem krakowskiego lotniska, z uwzględnieniem nowych wymogów sanitarnymi, które zapewniają pasażerom bezpieczeństwo i komfort.

Mamy nadzieję, że korzystanie z połączenia Kraków – Paryż wpłynie nie tylko na rozwój turystyki w obu miastach, ale pozwoli także na wzmocnienie kontaktów gospodarczych między Małopolską a stolicą Francji.”

Samolot startuje z lotniska im. Charlesa de Gaulle’a o godzinie 9:15, aby wylądować w Kraków Airport o godzinie 11:20. Lot do Paryża zaplanowano następująco: wylot z Krakowa – godzina 12:30 i przylot do Paryża o 14:40 czasu lokalnego. Nowe rejsy o numerach AF1878 i AF1879 będą obsługiwane maszyną Airbus, w zależności od dnia będą to typy od A318 do A321.