Air France: latem polecimy do Dar Es Salaam i wznowimy połączenia do Hongkongu

fot. archiwum Air France

Francuskie linie lotnicze ogłosiły swoje plany na letni sezon lotów, który będzie obowiązywał od kwietnia do października 2023 roku. Przewoźnik między innymi zamierza wzmocnić obecność w Afryce Wschodniej, włączając do swojej globalnej siatki Dar Es Salaam w Tanzanii.

Przeloty na nowej trasie z Paryża będą realizowane od czerwca 2023 roku. Linia zwiększy też częstotliwość rejsów do Nairobi, na Zanzibar oraz na Madagaskar. Ponadto nowością w przyszłorocznej letniej ofercie będzie trasa z Paryża (CDG) do Nowego Jorku-Newark, której inauguracja będzie miała miejsce niebawem, 12 grudnia tego roku. Linia zadeklarowała też, że od 9 stycznia 2023 r. po długiej przerwie, wznowi regularne połączenie do Hongkongu, które pozostanie w ofercie również w rozkładzie letnim.

Dar Es Salaam – nowy afrykański kierunek Air France

12 czerwca 2023 r. Air France zainauguruje nową trasę z Paryża (lotnisko Charlesa de Gaullea) do Dar Es Salam w Tanzanii. Loty będą realizowane w ramach tego samego połączenia co Zanzibar, trzy razy w tygodniu, samolotem Boeing 787-9 Dreamliner.

Do Dar Es Salaam na pokładzie Air France polecimy trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i soboty. Wylot z Paryża (CDG) zaplanowano na godzinę 10:20, z międzylądowaniem na Zanzibarze o 20:15, skąd o 20:45 samolot startuje w dalszą drogę – do Dar Es Salaam,  z lądowaniem w miejscu docelowym o 22:20 (tego samego dnia). Rejs powrotny odlatuje z Dar Es Salaam o godzinie 23:50 i ląduje w Paryżu o 7:55 następnego dnia.

Loty do Dar Es Salam oferuje również partner Air France – linie KLM. Połączenie z Amsterdamu odbywa się codziennie, przy czym w czwartki i niedziele – w ramach lotu łączonego z lądowaniem na Zanzibarze, a w pozostałe dni tygodnia, w połączeniu z Kilimandżaro. Skoordynowany rozkład lotów obu linii zapewnia klientom większy wybór opcji podróży do Tanzanii.

Więcej lotów na Zanzibar, Madagaskar i do Kenii

Air France planuje zwiększenie rotacji do wybranych destynacji w Afryce Wschodniej:

  • Zanzibar – 3 loty tygodniowo z/do Paryża (CDG) wraz z początkiem letniego rozkładu 2023;
  • Nairobi (Kenia) – bezpośredni lot z/do Paryża, który od 12 czerwca 2023 będzie odbywał się codziennie;
  • Antananarywa (Madagaskar) – 5 bezpośrednich lotów tygodniowo z/do Paryża (CDG) na pokładzie najnowszego samolotu w długodystansowej flocie Air France – Airbus A350-900.

Do Newark i Hongkongu – również latem

W letniej ofercie lotów pozostanie połączenie z Paryża (CDG) do Nowego Jorku-Newark, które Air France zainauguruje 12 grudnia tego roku. Ponadto linia zadeklarowała, że od 9 stycznia 2023 r., po długiej przerwie, wznawia regularne loty do Hongkongu, które pozostaną w ofercie również w rozkładzie letnim. Obie trasy będą oferowane całorocznie.

Powyższa oferta lotów może ulec zmianie i jest uzależniona od pozwoleń wydawanych przez władze poszczególnych państw. Loty będą realizowane z uwzględnieniem środków sanitarnych i bezpieczeństwa zdrowia, zgodnie z przepisami obowiązującymi w danym kraju. Air France zaleca swoim klientom, aby przed podróżą sprawdzali aktualnie obowiązujące zasady wjazdowe i wymagania co do dokumentów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie airfrance.traveldoc.aero.

Air France ogłosił ofertę na nadchodzący sezon. Pięć nowych tras z Paryża