Air France lata Airbusem 380 do Hongkongu

archwium AirFrance

W sezonie letnim 2014 Air France zwiększy przepustowość na trasie Paryż-Hongkong wprowadzając największy obecnie samolot pasażerski – Airbus A380. Maszyny nazywane „superjumbo” mogą jednorazowo zabrać na pokład nawet 516 pasażerów.

W tym roku największe samoloty pasażerskie będą latały do Hongkongu od 16 do 22 czerwca 4 razy w tygodniu maszyną Airbus A380 (wtorki, czwartki, soboty i niedziele). Natomiast od 23 czerwca do 25 października połączenia Paryż-Hongkong będą realizowane codziennie wyłącznie Airbusem A380. W ofercie Air France na tej trasie dostępne są codziennie następujące połączenia: wylot z Paryża o godzinie 23:25 i przylot do Hongkongu o godzinie 17:20 następnego dnia oraz wylot z Hongkongu o godzinie 00:50 i przylot do Paryża o godzinie 8:00 tego samego dnia.
„Superjumbo” jest obecne najcichszą maszyną w swojej klasie. Mimo swoich imponujących rozmiarów Airbus A380 zużywa aż 20 proc. mniej paliwa niż A330!
Skrzydła tej potężnej maszyny rozpościerają się na prawie 80-metrów, ma ona aż 73 metry długości oraz ponad 24 metry wysokości (przeciętnie tyle co 8-piętrowy budynek!). Zasięg do 13000 kilometrów nieprzerwanego lotu możliwy jest dzięki potężnym zbiornikom paliwa o pojemności aż 325 tysięcy litrów. Przyjęcie samolotu Airbus A380 wymaga od lotniska odpowiedniego przygotowania, m.in. adaptacji infrastruktury (np. odpowiednie korytarze do wsiadania na dolny i górny pokład) i wyposażenia na ziemi, aby 516 pasażerów mogło wygodnie wsiąść lub opuścić dwupoziomowy pokład. Ponadto naziemna załoga Air France przeszła specjalne szkolenie, aby zaadaptować się do potrzeb tego wyjątkowego samolotu.
Obecnie samoloty typu Airbus A380 latają w barwach Air France na trasach do: Nowego Jorku, Johannesburga, Waszyngtonu, Los Angeles, San Francisco, Szanghaju a od kilku dni również do Hongkongu.