Air France KLM – lataj i zwiedzaj w przerwie lotu

archiwum Air France KLM

Linie Air France lub KLM oferują dodatkowa opcję: w cenie przelotu postój w Paryżu lub Amsterdamie na dowolną liczbę dni.

Z przerwy w podróży (ang. stopover), czyli postoju dłuższego niż 24 godziny, mogą skorzystać osoby lecące w Klasie Ekonomicznej w przypadku dowolnego przelotu międzykontynentalnego liniami Air France i KLM, a także pasażerowie KLM podróżujący po Europie.

Wystarczy na stronie www.klm.pl lub www.airfrance.pl wybrać wylot z Warszawy lub Krakowa do Amsterdamu lub Paryża, a następnie kliknąć w opcję „podróż złożona”. Następnie trzeba zaplanować każdy odcinek podróży osobno, np. Warszawa-Amsterdam; Amsterdam-Genua i na koniec wybrać jedno z zaproponowanych połączeń wraz z ceną. Podczas jednej podróży można zaplanować dwie dowolnej długości przerwy – np. w jedną stronę zatrzymujemy się w Paryżu, w drugą – w Amsterdamie.
Istotne jest, aby odebrać bagaż tak gdzie robimy stop, czyli – w Paryżu lub Amsterdamie (nie może on bowiem zostać nadany do finalnego celu podróży).
Rezerwacja biletu z przerwą w podróży jest możliwa w ramach dostępności miejsc w wymaganej klasie rezerwacyjnej i podlega dodatkowemu podatkowi lotniskowemu i może podlegać szczegółowym warunkom w zależności od trasy.

Frantisek Siling, dyrektor Air France KLM w Polsce, powiedział: “Wśród podróżnych z Polski, którzy w ostatnich miesiącach wybrali się w podróż po Europie największą popularnością cieszył się Paryż i Amsterdam. Jest to dla nas naturalne, gdyż Paryż i Amsterdam to nasze dwa porty bazowe, do których oferujemy bezpośrednie loty – w tegorocznym sezonie letnim linie Air France i KLM z Warszawy oferują aż 7 połączeń dziennie do Paryża i Amsterdamu, a linia KLM dodatkowo realizuje 14 lotów tygodniowo między Krakowem a Amsterdamem. Natomiast od 4 lipca tego roku, Air France oferować będzie sezonowy rejs z Krakowa do Paryża 4 razy w tygodniu przez dwa wakacyjne miesiące – lipiec i sierpień (ostatni lot 28 sierpnia).”