Air France – dwie nowe trasy do Laponii w jesiennej ofercie

fot. materiały prasowe

Podczas gdy sezon letnich wakacji trwa w pełni, Air France pracuje nad jesienno-zimową ofertą lotów, która będzie obowiązywać od października do marca przyszłego roku. Przewoźnik uruchamia dwie nowe trasy do Laponii: Kittilä (Finlandia) i Tromsø (Norwegia) oraz wznawia połączenia z Paryża (CDG) do Rovaniemi (Finlandia).

Francuska linia zachęcona sukcesem zimowego połączenia do Rovaniemi (Finlandia), zainaugurowanego w ubiegłym roku, planuje rozpocząć loty do dwóch kolejnych miast w regionie Laponii. Będą to Kittilä w Finlandii i Tromsø w Norwegii. Obie destynacje wejdą do oferty Air France od 10 grudnia b.r. Ponadto od 27 listopada br.

Air France wznowi zawieszone na sezon letni loty do Rovaniemi, a do tego zwiększy liczbę połączeń na tej trasie – do jednego dziennie w czasie ferii świąteczno-noworocznych. Pasażerowie Air France od 22 października będą ponownie mogli podróżować między Gwadelupą (Pointe-à-Pitre), a Montrealem w Kanadzie, natomiast siatka lotów Air France do Stanów Zjednoczonych wzbogaci się o nową destynację: Nowy Jork-Newark. Jest to osiemnasty kierunek francuskiego przewoźnika w Ameryce Północnej. Trwają dalsze prace nad jesienno-zimowym rozkładem, którego szczegóły zostaną ogłoszone wkrótce.

Kittilä (Finlandia)

Inauguracja połączenia z Paryża (CDG) do Kittilä w Finlandii odbędzie się 10 grudnia 2022 r. Trasa będzie oferowana raz w tygodniu samolotem Airbus A320 według następującego rozkładu:

AF1322: wylot z Paryża (lotnisko CDG) o godz. 10:05, lądowanie w Kittilä o godz. 14:50

AF1323: wylot z Kittilä o godz. 15:35 i lądowanie w Paryżu (CDG) o godz. 18:30

Tromsø (Norwegia)

Od tego samego (10.12.2022) Air France połączy Paryż z norweskim Tromsø. Loty będą wykonywane raz w tygodniu samolotem Airbus A319. Tromsø będzie najdalej wysuniętym na północ kierunkiem w całej siatce lotów Air France-KLM.

Rozkład połączeń:

AF1220: wylot z Paryża (CDG) o godz. 8:20 i lądowanie w Tromsø o godz. 11:50

AF1221: wylot z Tromsø  o godz. 12:35 i lądowanie  w Paryżu (CDG) o godz. 16:25

Rovaniemi  (Finlandia)

Po sukcesie uruchomionej w 2021 roku trasy z Paryża do Rovaniemi, Air France postanowił wznowić to połączenie również w nadchodzącym sezonie zimowym. Loty będą dostępne od 27 listopada br. Dodatkowo, w okresie wzmożonego zapotrzebowania, podczas ferii świąteczno-noworocznych, klienci Air France na wspomnianej trasie będą mieli do dyspozycji jeden lot dziennie.

Rozkład połączeń:

AF1524: wylot z Paryża (CDG) o godz. 10:00 a.m.,  przylot do Rovaniemi  o godz. 14:30

AF1525: wylot z Rovaniemi o godz. 15:25, przylot do Paryża (CDG) o godz. 18:00

W sercu dziewiczej przyrody

Kittilä, Tromsø i Rovaniemi leżą za kołem podbiegunowym, na terenie Laponii – północnej krainy zorzy polarnej, psich zaprzęgów i Świętego Mikołaja. To wymarzone miejsce dla amatorów dziewiczej przyrody w zimowym wydaniu. W otoczeniu jezior, lasów i gór można nie tylko uprawiać sporty zimowe, ale przede wszystkim doświadczyć autentycznych atrakcji dalekiej północy – kuligów w psich zaprzęgach, wędkarstwa podlodowego, zorzy polarnej i sauny.

Oprócz nowych destynacji (Kittilä, Tromsø i Rovaniemi), siatka Air France w tej części świata obejmuje również połączenia do Helsinek (Finlandia), Kopenhagi i Billund (Dania), Olso i Bergen (Norwegia) oraz do Sztokholmu i  Goteborga w Szwecji.

Połączenie Gwadelupa – Montreal

Od 22 października b.r. Air France planuje wznowienie zainaugurowanego ubiegłej zimy połączenia pomiędzy  francuską wyspą Gwadelupą (Pointe-à-Pitre) a Montrealem w Kanadzie. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji dwa loty tygodniowo na pokładzie Airbusa A320.

Rozkład połączeń:

AF624: wylot z Pointe-à-Pitre  o godz. 16:20 i przylot do Montrealu  o godz. 20:50 (wtorki i soboty),

AF625: wylot z Montrealu o godz. 10:00 i przylot do Pointe-à-Pitre o godz. 15:50 (środy i niedziele)

Nowojorskie lotnisko Newark – 18. kierunek Air France w Ameryce Północnej

Od 12 grudnia b.r. Air France rozpocznie regularne, bezpośrednie loty na trasie Paryż (CDG) – Nowy Jork Newark Liberty (EWR). Trasa ze stolicy Francji do drugiego co do wielkości (po JFK) międzynarodowego portu lotniczego w Nowym Jorku będzie oferowana całorocznie. Do Newark podróżni polecą samolotem Boeing 777-200, z 280 miejscami na pokładzie w trzech kabinach (Biznes, Premium Economy, Ekonomiczna).

Rozkład połączeń:

AF062: wylot z Paryża (CDG) o 12:30, lądowanie w Nowym Jorku-Newark o godz. 15:00

AF063: wylot z Nowego Jorku-Newark o godz. 17:05, lądowanie w Paryżu o 06:05 rano następnego dnia

Codzienne, regularne połączenie oznacza powrót Air France do Newark, dokąd francuski przewoźnik oferował loty non-stop do 2012 roku.. Nowa trasa będzie uzupełnieniem sześciu rejsów dziennie pomiędzy Paryżem, a głównym nowojorskim lotniskiem Kennedy’ego (JFK), wykonywanych przez Air France wraz ze swoim partnerem z sojuszu Skytem – Delta Air Lines..

Nowojorskie lotnisko Newark Liberty jest 18. portem docelowym Air France w Ameryce Północnej. Poza Newark, w zbliżającym się sezonie jesienno-zimowym oferta przewoźnika obejmuje następujące miasta w USA: Atlanta, Boston, Chicago, Dallas, Detroit, Houston, Los Angeles, Miami, Nowy Jork-JFK, San Francisco, Seattle i Waszyngton D.C. Ponadto Air France zaoferuje loty do trzech kanadyjskich miast: Montrealu, Toronto i Vancouver oraz do Miasta Meksyk w Meksyku.

Powyższa oferta lotów może ulec zmianie i jest uzależniona od pozwoleń wydawanych przez władze poszczególnych państw. Loty będą realizowane z uwzględnieniem środków sanitarnych i bezpieczeństwa zdrowia, zgodnie z przepisami obowiązującymi w danym kraju. Air France zaleca swoim klientom, aby przed podróżą sprawdzali aktualnie obowiązujące zasady wjazdowe i wymagania co do dokumentów. Szczegółowe informacje na ten temat są dostępne na stronie airfrance.traveldoc.aero.

Air France: skutecznie kontynuujemy modernizację floty