Air Astana wznawia połączenie z Ałmaty do Bangkoku

fot. Air Astana

Linie lotnicze Air Astana wznowiły w ostatnich dniach połączenia z Ałmaty do Bangkoku. Do 29 listopada będzie odbywało się pięć lotów tygodniowo, a następnie loty będą wykonywane każdego dnia.

Wylot z Ałmaty odbywa się o 01:10, a przylot do Bangkoku o 08:55. Lot powrotny z Bangkoku wykonywany jest od 10:05, a przylot do Ałmaty o 16:35 czasu lokalnego.

Air Astana pierwotnie uruchomiła loty z Ałmaty do Bangkoku w 2003 roku, ale zawiesiła swoje usługi z powodu pandemii koronawirusa w marcu 2020 roku. W ciągu tego 17-letniego okresu prawie 900 tys. pasażerów podróżowało na tej trasie.

W listopadzie 2021 roku Air Astana uruchomiła nową usługę z Ałmaty do Phuket, popularnej wśród turystów wyspy w południowej Tajlandii, z trzema lotami w tygodniu. Ponad 37 tys. pasażerów podróżowało na tej trasie w ciągu ostatniego roku, ze średnim obłożeniem na poziomie 74 proc.

“Jesteśmy zachwyceni, że możemy wznowić usługi do Bangkoku, który tradycyjnie okazał się jednym z najpopularniejszych kierunków dla podróżnych z Kazachstanu” – powiedział Adel Dauletbek, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu, Air Astana.

“Po zniesieniu przez władze Tajlandii wszystkich ograniczeń związanych z pandemią spodziewamy się szybkiego powrotu pasażerów do Bangkoku w celach biznesowych i wakacyjnych” – dodał.

Obywatele Tajlandii podróżujący do Almaty mogą korzystać z bezwizowego wjazdu do Kazachstanu.

Air Astana wznawia program Stopover Holiday