Ain Dubai już otwarte. Inauguracja z pokazem świateł, dronów i fajerwerków

Otwarcie Ain Dubai
Otwarcie Ain Dubai / fot. materiały prasowe

W czwartek 21 października odbyło się oficjalne otwarcie największego i najwyższego na świecie diabelskiego młyna należącego do Dubai Holding. Tysiące osób wspólnie świętowało w Ain Dubai Plaza. Na gości czekały rodzinne atrakcje, występy DJ-ów i spektakularny inauguracyjny pokaz świateł, dronów i fajerwerków.

Nowa dubajska atrakcja jest oficjalnie otwarta. Ain Dubai, największy i najwyższy na świecie diabelski młyn należący do firmy Dubai Holding, 21 października witał pierwszych gości. O godzinie 14:00 odbył się inauguracyjny 38-minutowy obrót w luksusowych i nowoczesnych gondolach. W pierwszym obrocie uczestniczyli również szczęśliwi zwycięzcy konkursu Ain Dubai treasure hunt around Bluewaters, który był zorganizowany również w październiku. Po zachodzie słońca diabelski młyn rozświetlił niebo hipnotyzującym pokazem świateł, dronów i fajerwerków, zachęcając cały świat do uczestnictwa w tej doniosłej chwili.

Zabawa trwała też dnia następnego. W piątek 22 października, ponownie o godzinie 14:00 rozpoczęły się występy artystów z Flash Entertainment i inicjatywy Regional Artist Spotlight (RAS) Virgin Radio Dubai.

Ronald Drake, dyrektor generalny Ain Dubai, powiedział: „Organizacja takiego wydarzenia jest dla nas powodem do dumy. Cieszymy się, że diabelski młyn jest oficjalnie otwarty, dając tak wielu odwiedzającym szansę na doświadczenie tego co Ain Dubai ma do zaoferowania. Byliśmy zachwyceni reakcją naszych gości, którym spodobały się niezrównane i niezapomniane spotkania z celebrytami i pozostałe atrakcje, a wszystko to na tle oszałamiającej panoramy Dubaju. Jednak to dopiero początek – zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Ain Dubai Plaza, a także do zarezerwowania miejsca premium w 360-stopniowej gondoli”.

Odwiedzający Ain Dubai mogą również wziąć udział w trwającym obecnie Bluewaters 2021 Street Festival. Bilety na przejażdżkę gondolą są sprzedawane oddzielnie od wydarzenia. Ceny zaczynają się od 130 dirhamów (ok. 140 zł).

Ain Dubai to największy na świecie diabelski młyn, o wysokości ponad 250 metrów. Ten rekordowy obiekt oferuje niezapomniane doświadczenia, w tym 360-stopniową panoramę na Dubaj z samego środka wyspy Bluewaters. 48 gondoli pasażerskich pomieści jednocześnie ponad 1750 gości.

Dubai Holding, założony w 2004 r., jest globalną firmą inwestycyjną prowadzącą działalność w 13 krajach i zatrudniającą ponad 20 000 osób. Jej dubajskie portfolio warte jest ponad 130 miliardów dirhamów. Wspiera dywersyfikację i zrównoważony rozwój emirackiej gospodarki w ramach 10 kluczowych sektorów: Real Estate, Hospitality, Leisure & Entertainment, Media, ICT, Design, Education, Retail, Manufacturing & Logistics oraz Science.

Portfolio Dubai Holding tworzą cztery wiodące firmy: Dubai Holding Real Estate, jeden z największych deweloperów w Dubaju, Dubai Holding Asset Management, zarządzający 10 dzielnicami biznesowymi, 20 centrami handlowymi i 15 osiedlami mieszkaniowymi, wspierający rozwój działalności biznesowej i turystycznej, Dubai Holding Hospitality, zarządzający głównymi aktywami i markami hotelarskimi oraz kolekcją koncepcji F&B, w tym Jumeirah oraz Dubai Holding Entertainment, zarządzający wiodącymi atrakcjami rozrywkowymi, takimi jak Ain Dubai, Global Village, Dubai Parks and Resorts, ARN i Roxy Cinemas.

Sprzedaż biletów lotniczych po 2 tyg. października – znowu Dubaj i egzotyka