Agnieszka Puszczewicz zostaje na następne cztery lata

Agnieszka Puszczewicz

Agnieszka Puszczewicz, dyrektorka Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, zostaje na stanowisku na następne cztery lata.

Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku Agnieszka Puszczewicz zaszokował wszystkich wiadomością, że odchodzi ze stanowiska. Mówiłą wtedy m.in. „Połowa mojego serca zostaje w Chorwacji, będę dalej w Warszawie i będę na pewno wiązała swoją działalność zawodową z promocją mojej kochanej Chorwacji.”

Na szczęście okazało się, że Chorwackiej Wspólnocie Turystycznej i Ministerstwu Turystyki Chorwacji nie udało się znaleźć następcy Puszczewicz. Najpierw poproszono ją by pełniła obowiązki dyrektorki do końca 2021 roku. Dzisiaj zapadła decyzja o podpisaniu kolejnego czteroletniego kontraktu.

Agnieszka Puszczewicz powiedziała przedstawicielowi redakcji WaszaTurystyka.pl: “Jestem bardzo wdzięczna Radzie Turystycznej, Ministerstwu Turystyki i Sportu oraz Chorwackiej Wspólnocie Turystycznej za okazane zaufanie. Ogromnie się cieszę, że będę miała okazję w dalszym ciągu reprezentować chorwacką turystykę w Polsce. Nie mogę się doczekać nowych wyzwań i projektów, które przed nami.”

Przypomnijmy, że Agnieszka Puszczewicz pracowała na tym stanowisku od 1 listopada 2017 roku, kiedy po wygranym konkursie zastąpiła Bojana Baketę.

Agnieszka Puszczewiecz jest absolwentką Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego Krakowie oraz Wydziału Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Doktorat z nauk politycznych obroniła na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych (temat: Proces integracji Chorwacji z Unią Europejską).

Jej wielką pasją są państwa byłej Jugosławii – ich historia, kultura i teraźniejszość. Od 1995 roku prywatnie, a także zawodowo związana jest z Chorwacją. Posiada wieloletnie doświadczenie w turystyce nabyte w sektorze prywatnym zarówno w Polsce, jak i w Chorwacji.

W 2021 roku, na Liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce, Agnieszka Puszczewicz znalazła się na 23. miejscu. Jak napisaliśmy w uzasadnieniu: „Jeżeli ktoś w Polsce jest kojarzony z Chorwacją, to na pewno jest to Agnieszka Puszczewicz. W ciągu kilku lat swojej kadencji zdobyła nie tylko uznanie, ale i serca polskiej branży turystycznej. Stanowi przykład zrozumienia roli i pracy narodowej organizacji turystycznej. Milion Polaków w Chorwacji w 2021 roku to m.in. jej zasługa. Jest uważana za najbardziej rozpoznawalnego i cenionego przedstawiciela narodowych organizacji turystycznych w Polsce. Jej pracowitość aktywność i kompetencje dostrzegła nie tylko branża turystyczna, ale również̇ polskie media. Chętnie i często zapraszana na najprzeróżniejsze spotkania branżowe, konferencje – równie chętnie w nich uczestniczy, dzieląc się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem. Jest wielką ambasadorką Chorwacji w Polsce.

Agnieszka Puszczewicz od początku chętnie i owocnie współpracowała z redakcją portalu WaszaTurystyka.pl, od II Forum Promocji Turystycznej była gościem wszystkich edycji tego wydarzenia organizowanego przez naszą redakcję.

Agnieszka Puszczewicz odchodzi z Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej