Agnieszka Puszczewicz odchodzi z Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej

Agnieszka Puszczewicz ogłasza rezygnację
Agnieszka Puszczewicz ogłasza rezygnację / fot. MM

Agnieszka Puszczewicz, dyrektorka Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, po czterech latach zrezygnowała ze stanowiska.

Przypomnijmy, że Agnieszka Puszczewicz pracowała na tym stanowisku od 1 listopada 2017 roku, kiedy po wygranym konkursie zastąpiła Bojana Baketę.

“Połowa mojego serca zostaje w Chorwacji, będę dalej w Warszawie i będę na pewno wiązała swoją działalność zawodową z promocją mojej kochanej Chorwacji” – powiedziała Agnieszka Puszczewicz. Nie jest jeszcze znane nazwisko osoby, która ją zastąpi.

Przypomnijmy, że Agnieszka Puszczewiecz jest absolwentką Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego Krakowie oraz Wydziału Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Doktorat z nauk politycznych obroniła na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych (temat: Proces integracji Chorwacji z Unią Europejską).

Jej wielką pasją są państwa byłej Jugosławii – ich historia, kultura i teraźniejszość. Od 1995 roku prywatnie, a także zawodowo związana jest z Chorwacją. Posiada wieloletnie doświadczenie w turystyce nabyte w sektorze prywatnym zarówno w Polsce, jak i w Chorwacji.

W 2020 roku, na Liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce, Agnieszka Puszczewicz znalazła się na 39. miejscu. Jak napisaliśmy w uzasadnieniu „Agnieszka Puszczewicz z wielką pasją promuje Chorwację, jest lubiana i szanowana przez branżę turystyczną. Chętnie uczestniczy w szkoleniach, spotkaniach branży, tłumacząc przepisy, zwyczaje panujące w branży chorwackiej.”

Od początku chętnie i owocnie współpracowała z redakcją portalu WaszaTurystyka.pl, od II Forum Promocji Turystycznej była gościem wszystkich edycji tego wydarzenia organizowanego przez naszą redakcję.

Konkurs na dyrektora Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce został ogłoszony. Następcę (lub następczynię) Agnieszki Puszczewicz poznamy w najbliższym miesiącu.

Jedno jest pewne poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko.

Agnieszka Puszczewicz zastąpiła Bojana Baketę