Agnieszka Puszczewicz kończy definitywnie współpracę z Chorwacką Wspólnotą Turystyczną

Od lewej: Agnieszka Stasiak, Agnieszka Puszczewicz i Małgorzata Kowalska – zespół warszawskiego biura Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej/Foto: Mateusz Gołąb / CNTB

Przedstawicielstwo Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce informuje, że z dniem 28 października 2022 roku Agnieszka Puszczewicz kończy współpracę z Instytucją. Jej odejście jest efektem złożonej 30 września 2022 rezygnacji z funkcji dyrektora przedstawicielstwa. Przypomnijmy, że rok temu Puszczewicz zrezygnowała po czterech latach z tego stanowiska, a następnie podpisała umowę na kolejne cztery lata.

Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, powiedziała: „Odchodzę na własną prośbę, bo formuła mojej współpracy z Chorwacką Wspólnotą Turystyczną się wyczerpała. Praca dla chorwackiej turystyki była dla mnie ogromnym zaszczytem. Zostawiam za sobą rezultaty lepsze o 8 proc. niż w rekordowym 2019 roku i ponad 4% lepsze niż w 2021 roku. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w realizacji tej misji. Dzięki Waszemu wsparciu udało się zrealizować, podczas mojej 5 letniej służby, wszystkie założone cele. Nadszedł czas na nowe wyzwania. Jestem pewna, że nasze drogi zawodowe wkrótce znowu się przetną.
Przedstawicielstwo będzie kontynuowało swoją dotychczasową działalność na rynku polskim. Zostawiam je, do wyboru nowego dyrektora, w pewnych i profesjonalnych rękach moich dotychczasowych Współpracownic Agnieszki Stasiak i Małgorzaty Kowalskiej.”.

Decyzję odnośnie terminu rozpisania nowego konkursu na stanowisko dyrektora Przedstawicielstwa w Polsce podejmie Rada Turystyczna na czele z Minister Turystyki i Sportu Republiki Chorwacji panią Nikolina Brnjac. O wyborze nowego dyrektora poinformujemy Państwa w stosownym czasie.

Przypomnijmy, że Agnieszka Puszczewicz pracowała na tym stanowisku od 1 listopada 2017 roku, kiedy po wygranym konkursie zastąpiła Bojana Baketę.

Jej wielką pasją są państwa byłej Jugosławii – ich historia, kultura i teraźniejszość. Od 1995 roku prywatnie, a także zawodowo związana jest z Chorwacją. Posiada wieloletnie doświadczenie w turystyce nabyte w sektorze prywatnym zarówno w Polsce, jak i w Chorwacji.

W 2021 roku, na Liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce, Agnieszka Puszczewicz znalazła się na 23. miejscu. Jak napisaliśmy w uzasadnieniu: „Jeżeli ktoś w Polsce jest kojarzony z Chorwacją, to na pewno jest to Agnieszka Puszczewicz. W ciągu kilku lat swojej kadencji zdobyła nie tylko uznanie, ale i serca polskiej branży turystycznej. Stanowi przykład zrozumienia roli i pracy narodowej organizacji turystycznej. Milion Polaków w Chorwacji w 2021 roku to m.in. jej zasługa. Jest uważana za najbardziej rozpoznawalnego i cenionego przedstawiciela narodowych organizacji turystycznych w Polsce. Jej pracowitość aktywność i kompetencje dostrzegła nie tylko branża turystyczna, ale również̇ polskie media. Chętnie i często zapraszana na najprzeróżniejsze spotkania branżowe, konferencje – równie chętnie w nich uczestniczy, dzieląc się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem. Jest wielką ambasadorką Chorwacji w Polsce.

Agnieszka Puszczewicz zostaje na następne cztery lata