Accor zapowiada powstanie nowego hotelu premium w Bułgarii

fot. Accor

Accor poinformował o powstaniu nowego obiektu pod marką Swissôtel – Thermal Resort, Spa and Health Center w Saparewa Banja w Bułgarii. Nowy hotel przyjmie pierwszych gości w listopadzie 2024 roku.

Kompleks Swissôtel Sapareva Banya Thermal Resort, SPA and Health Center zaoferuje gościom 171 pokoi i apartamentów premium oraz willę VIP z pięcioma sypialniami, basenem typu infinity, a nawet jacuzzi. Na miłośników wrażeń kulinarnych czekać będą dwie restauracje, taras na świeżym powietrzu, lounge & lobby bar, whisky bar z pokojem gier, przestrzeń do spotkań, kącik ze szwajcarskimi specjałami oraz bar przy basenie z krytymi miejscami do siedzenia.

Bogata oferta noclegowa, biznesowa i spa

W części eventowo-konferencyjnej obiekt udostępni salę balową o powierzchni 400 m2, dwie średniej wielkości oraz dwie mniejsze sale konferencyjne, przestronne foyer oraz bibliotekę i centrum biznesowe. W resorcie znajdą się również – strefa spa i wellness z centrum fitness, salą do jogi, hammamem, salonami masażu, gabinetem kosmetycznym, saunami, kliniką medyczną oraz kilkoma basenami z naturalnymi wodami źródlanymi. Goście będą mogli korzystać z dużego zewnętrznego parkingu i kącika zabaw dla dzieci.

Oprócz rozbudowanej oferty noclegowej, biznesowej i spa, w Swissôtel Sapareva Banya Thermal Resort, Spa and Health Center znajdzie się również Centrum Diagnostyki Genetycznej, któremu towarzyszyć będzie Centrum Balneologii, będące atrakcją zarówno dla lokalnej społeczności, jak i gości z całego świata.

Inwestorem jest Aqua Treatment Ad Ltd, prywatna spółka zajmująca się rozwojem nieruchomości, która stworzy pięciogwiazdkowy wielofunkcyjny resort balneologiczny w Sapareva Banya.

“Za sprawą ponad 700 naturalnych źródeł pełnych gorących i mineralnych wód, Bułgaria jest prawdziwym uzdrowiskowym rajem znanym w Europie już od czasów starożytnego Rzymu. Inwestycja na miarę Swissôtel Sapareva Banya Thermal Resort, SPA and Health Center przywróci regionowi jego dawny prestiż i sprawi, że znajdzie się w czołówce tego rodzaju kurortów” – stwierdzili Elena Ristavaara i Martin Marinov, przedstawiciele Aqua Treatment Ad Ltd.

“Nasza współpraca z firmą Accor i jej wyjątkową marką Swissôtel stanowi klucz do promowania okolic Kiustendił jako idealnej destynacji turystycznej otoczonej górami, gorącymi źródłami i bujną zielenią” – dodają.

Funkcjonalność całego projektu opiera się na praktycznej i stale rozwijającej się wiedzy z branży hotelarskiej i wellness. Tożsamość i wystrój obiektu nawiązują do historycznej architektury sakralnej Bułgarii, odzwierciedlonej za pomocą współczesnych detali technicznych i materiałowych. Projekt powstał dzięki międzynarodowemu zespołowi SGI Architects odpowiedzialnemu za wytyczne i projekt wnętrz, a koordynację prac i uzyskiwanie zezwoleń nadzorowała URBA Arch.

“W kraju jest duże zapotrzebowanie na usługi hotelarskie premium, nie wspominając o gościach z zagranicy. Czujemy się zaszczyceni, że Aqua Treatment Ad Ltd wybrała Swissôtel i Accor do zarządzania tym ambitnym projektem. Mamy pewność, że Swissôtel Sapareva Banya wprowadzi na bułgarski rynek nowe standardy i stanie się flagowym hotelem w tej części kraju” – podkreśla Frank Reul, Head of Development at Accor for Eastern Europe.

Pierwszy hotel MGallery w bułgarskim Płowdiwie