Pierwszy hotel MGallery w bułgarskim Płowdiwie

fot. archiwum Accor

Grupa Accor otworzyła drzwi pierwszego obiektu w bułgarskim Płowdiwie. The Emporium Plovdiv – MGallery, który mieści się w odnowionym budynku z bogatą historią.

Zaprojektowany przez światowej sławy zespół Sundukovy Sisters S+S, pięciogwiazdkowy hotel położony w odległości krótkiego spaceru od głównych turystycznych i archeologicznych skarbów Płowdiwu, oferuje 61 designerskich pokoi, w tym 12 niezwykłych apartamentów.

Wnętrze The Emporium Plovdiv – MGallery nawiązuje do antycznego Forum – miejsca, w którym nowoczesność, jakość premium i inteligentna technologia spotykają się z oryginalnymi historycznymi cechami budynku. Mosiężne akcenty, sztukaterie, eleganckie złote lampy, naturalne drewno, wyszukane obrazy na tle powściągliwego minimalizmu to tylko niektóre z elementów designu nowego hotelu.

Paweł Pańczak, dyrektor hotelu The Emporium Plovdiv – Mgallery, powiedział: „Otwarcie tego niezwykłego hotelu to początek pięknej przygody tworzenia niezapomnianych chwil dla naszych gości przyjeżdżających do Płowdiwu z całego świata. Wyjątkowa atmosfera butikowej marki MGallery wznosząca gościnność na wyższy poziom zachęca wszystkich do wypoczynku oraz podziwiania jednych z najstarszych, złotych skarbów regionu. To wszystko pozwala tworzyć wspomnienia, które na zawsze zostają w pamięci.”

fot. archiwum Accor

Do dyspozycji odwiedzających nowy hotel MGallery jest także modna restauracja, champagne & cocktail bar, które zapraszają w podróż pełną niepowtarzalnych smaków i klasycznych potraw w tętniących życiem i awangardowych przestrzeniach stworzonych do spotkań towarzyskich.

Boyko Kachulev, inwestor hotelu, podkreślił: „Płowdiw jest drugim co do wielkości miastem w Bułgarii i jesteśmy podekscytowani, że możemy zagwarantować turystom niezapomniane doświadczenia, dzięki zachowaniu oryginalnych elementów budynku z wielką dbałością o dziedzictwo. Kultowy i dogodnie zlokalizowany The Emporium Plovdiv MGallery to idealne miejsce do odkrywania historii i przyszłości zarówno malowniczego miasta, jak i samego obiektu.”

Projekt wnętrz nowego hotelu to autorska praca Sundukovy Sisters S+S, jednej z najszybciej rozwijających się i kreatywnych pracowni architektonicznych w branży hotelarskiej oraz zdobywcy tytułu Designers of the Year 2018 przyznanego przez The Gold Key Awards w Nowym Jorku.

Nowy Maison Sofia MGallery na turystycznej mapie Bułgarii