Accor: pierwszy kwartał z wynikiem 701 mln euro. Przychody wyższe o 85 proc. niż w 2021

Accor opublikował wyniki finansowe za pierwsze trzy miesiące 2022 roku. Grupa odnotowała przychody w pierwszym kwartale 2022 r. w wysokości 701 mln euro, co oznacza wzrost o 85 proc. według danych porównywalnych z pierwszym kwartałem ubiegłego roku.  

 „Wyniki Accor w pierwszym kwartale 2022 roku wskazują na wyraźny wzrost koniunktury i nową dynamikę w turystyce, usługach gastronomicznych i rozrywce, a także silny popyt na marki lifestyle i luksusowe. Dzisiejsze trendy w połączeniu z powrotami podróży napawają optymizmem na najbliższe miesiące” – mówi Sébastien Bazin, prezes i dyrektor generalny Accor.

Przychody grupy za pierwszy kwartał 2021 r. wyniosły 701 mln euro, co oznacza wzrost o 85 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2021 r. i spadek o 23 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2019 r. Wzrost ten wyniósł 105 proc. w zakresie usług hotelowych i 52 proc. w ramach aktywów hotelowych i innych usług.

Zmiany w zakresie konsolidacji (przejęcia i zbycia) przyniosły pozytywny wynik w wysokości 13 mln euro, głównie dzięki integracji spółek, które obecnie wchodzą w skład Ennismore w ciągu 2021 r.

Zwiększenie liczby dostępnych pokoi

Na koniec pierwszego kwartału br. Accor otworzył 26 hoteli, oferujących około 3 700 pokoi, co oznacza wzrost dostępności o 2,5 proc. w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Grupa obecnie dysponuje ok. 778 tys. pokoi (5 304 hotele).

„Nasze marki są atrakcyjne, idealnie pozycjonowane, a rozbudowany ekosystem hotelowy, który zbudowaliśmy w ciągu ostatnich lat, przyciąga coraz większą liczbę gości, inwestorów i partnerów biznesowych. W nadchodzących miesiącach będziemy nadal koncentrować wysiłki na rozwoju i rozbudowie naszego portfolio marek oraz docieraniu do coraz większej grupy klientów” – dodaje Sébastien Bazin.

Grupa liczy, że do końca roku popyt krajowy powróci do poziomu porównywalnego z rokiem 2019. Powoli rozpoczyna się także odbudowywać popyt międzynarodowy. Na rok 2022 Grupa potwierdza swoją prognozę wzrostu netto sieci o 3,5 proc.

Accor otworzy hotele w ponad 300 nowych lokalizacjach