Accor: inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej. Do sieci dołączą kolejne obiekty, w planach również renowacje

fot. Accor

Grupa Accor kontynuuje rozwój swojego portfolio marek midscale i economy w Europie Środkowo-Wschodniej, wprowadzając hotele inspirowane lokalną kulturą oraz przeprowadzając renowacje istniejących obiektów. Wśród nowych projektów znajdują się hotele w Estonii czy na Węgrzech.

Od momentu otwarcia pierwszego hotelu marki Mercure w Tallinie, Accor kontynuuje swoją ekspansję w tym regionie. Hotel Mercure Tallinn, zlokalizowany w dzielnicy Ülemiste, oferuje gościom 132 pokoje oraz wnętrza inspirowane lokalną kulturą i naturą.

„Przed oficjalnym dołączeniem do rodziny hoteli Mercure przez rok funkcjonowaliśmy jako „by Mercure”, tak by sprostać wyzwaniu i skutecznie odzwierciedlić charakter tej marki. Proces trwający zaledwie rok to najlepszy dowód na nasze zaangażowanie” – podkreśla Harles Tammeleht, Mercure Tallinn general manager.

Wkrótce także w Prisztinie w Kosowie zostanie otwarty hotel Mercure Prishtina City, będący częścią większego projektu inwestycyjnego grupy Minimax. Oferujący 75 nowoczesnych pokoi, hotel będzie pierwszym obiektem marki Mercure w Kosowie.

„Ze swoim bogactwem i potencjałem turystycznym, region Europy Południowo-Wschodniej rozwija się w dynamicznym tempie, mając wiele do zaoferowania turystom z całego świata. Partnerstwa i projekty realizowane z zaufanymi lokalnymi partnerami odzwierciedlają naszą strategię i zaangażowanie w rozwój hotelarstwa i turystyki w regionie” – podkreśliła Dilek Sezer, senior development director – Accor Premium, Midscale & Economy Brands – South-Eastern Europe.

Accor podpisał również umowę na franczyzę z Balance 99 Zrt. i otworzył Mercure Székesfehérvár Magyar Király w Székesfehérvár na Węgrzech. Hotel ten oferuje 79 pokoi oraz restaurację i wine bar. Grupa nie tylko stawia na nowe projekty, ale także modernizuje już istniejące obiekty, takie jak Novotel Szeged na Węgrzech czy hotel Ibis Bratislava Centrum na Słowacji.

Ekspansja Accor w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowe hotele ibis Styles na Litwie i w Rumunii