Malta – w tym roku będzie 100 tys. turystów z Polski

Na spotkaniu z branżą turystyczną przedstawiciele Malty prezentowali walory wyspy i podsumowali ten rok działalności na rynku polskim. Liczba gości z Polski prawdopodobnie przekroczy w tym roku 100 000.
John Paul Grech, ambasador Malty w Polsce przekonywał, że jego wyspa jest jednym z najbardziej atrakcyjnych kieerunkówturystycznych w Europie. Podkreślił szeroki wachlarz jej atrakcji. „To nie tylko tradycyjne trzy s – sea, sun and sand – ale również cenne zabytki architektury, ślady bogatej historii, miejsca kulturalne, kuchnia” – wyliczał ambasador.
W 2018 roku Maltę odwiedziło 2,6 mln turystów, o 14,3 proc. więcej niż w roku 2017. Wykupili oni 18,6 mln noclegów, o 12, proc. (2,1 mln) więcej niż rok wcześniej.
Jak podkreśliła Emilia Kubik z firmy Travel Advance, która obsługuje marketingowo Maltę na rynku polskim: „W ciągu ośmiu lat liczba turystów na Malcie podwoiła się, w 2010 odnotowano ich 1 338 839.”
Na Maltę można dolecieć samolotami 34 przewoźników (wsród nich jest w tym oczywiście narodowa linia lotnicza Air Malta), których obsługuje jedyne lotnisko – Malta. W 2018 roku z jego usług skorzystało 6,8 mln pasażerów (wzrost w porównaniu do 2017 roku o 13,2 proc.). W tym roku gospodarze szacują, że liczba ta przekroczy 7,2 mln.
W 2018 roku Maltę odwiedziło 96 362 gości z Polski. Dla porównania, w 2014 roku było ich 34 723.
Emilia Kubik zaznaczyła: „Mamy nadzieję, że w tym roku przekroczymy liczbę 100 tysięcy polskich turystów na Malcie. Są podstawy do optymizmu, do lipca odnotowaliśmy 59 456 Polaków.”
Co ciekawe, tylko 30,2 proc. Polaków lata na Maltę latem. 26,6 proc. wybiera się tam wiosną, 22,6 proc. – jesienią, a 20,6 proc. – zimą.
Na wyspę z sześciu lotnisk polskich latajasamoloty trzech przewoźników. Air Malta lata sezonowo z Warszawy, ponadto z Ryanair lata z Gdańska, Krakowa, Poznania i Wrocławia a Wizz Air z Katowic i Warszawy.
W ubiegłym roku 4501 Polaków było kursantami w szkołach językowych na Malcie.
Stanowili 5 proc. wszystkich uczestników kursów językowych, których 87 tys. korzystało z usług 42 szkół językowych.
POWIĄZANE WPISY
28 listopada 2025
Gruzja na cztery pory roku
Pani Ambasador Gruzji, JE Diana Zhgenti uświetniła konferencję prasową i warsztaty…
0 Komentarzy2 Minuty
25 listopada 2025
Madera rozwija turystykę kulinarną: plantacje, winnice, warsztaty
Kulinaria stają się jednym z filarów promocji Maderze, a rosnąca liczba inicjatyw…
0 Komentarzy2 Minuty
25 listopada 2025
Ponad 300 tys. biegaczy wzięło udział w Dubai Run 2025
Dubai Run 2025 zgromadził rekordowe 307 tys. uczestników, odnotowując ponad trzykrotny…
0 Komentarzy2 Minuty
24 listopada 2025
Kiwi.com: Po otwarciu Wielkiego Muzeum Egipskiego wzrosło zainteresowanie lotami do Kairu
Otwarcie Wielkiego Muzeum Egipskiego w Kairze wywołało wyraźny wzrost zainteresowania…
0 Komentarzy1 Minuty
20 listopada 2025
Visit Madeira rusza z nową kampanią, która promuje odpowiedzialne podróżowanie
Agencja Visit Madeira rozpoczęła kampanię świadomościową zachęcającą odwiedzających oraz…
0 Komentarzy1 Minuty
19 listopada 2025
Zimowe ośrodki Trentino stawiają na pełną dostępność usług
Region Trentino wzmacnia swoją pozycję jako kierunek przyjazny osobom z…
0 Komentarzy1 Minuty
17 listopada 2025
Dubai Airshow 2025: Emirates prezentują nowe technologie i produkty
Emirates zaprezentują na Dubai Airshow 2025 nowe technologie i rozwiązania, które mają…
0 Komentarzy2 Minuty
14 listopada 2025
World Travel Awards wyróżnia Portugalię jako najlepszy kierunek w Europie
Podczas 32. gali World Travel Awards 2025 w Forte Village Resort na Sardynii Portugalię…
0 Komentarzy1 Minuty
14 listopada 2025
Raport Registradores de España: Polacy wciąż aktywni na rynku nieruchomości w Hiszpanii
Hiszpania pozostaje atrakcyjnym kierunkiem dla zagranicznych inwestorów, w tym Polaków. W…
0 Komentarzy2 Minuty










