7 grudnia rusza sezon narciarski w Zieleńcu

JK

Stacja oddaje do dyspozycji narciarzy na razie 8 z 29 kolei i wyciągów, przy których udało się odpowiednio naśnieżyć trasy. Nowość to szusowanie za pół ceny w niskim sezonie – do Bożego Narodzenia i po 9 marca.

Tej jesieni aura okazała się być oszczędną w opady śniegu na terenach górskich – zauważa Grzegorz Głód, manager stacji Zieleniec Ski Arena.
Zdarzały się one co prawda sporadycznie, nie szły jednak za nimi niższe wartości temperatury, a to podstawowy warunek uruchomienia armatek. W minioną sobotę nadszedł jednak długo wyczekiwany mróz, dzięki czemu możliwe było uruchomienie specjalistycznego sprzętu.

Przez ostatni tydzień pracowaliśmy bardzo intensywnie, starając się pokryć śniegiem jak największą powierzchnię spośród 23 kilometrów naszych tras – mówi Grzegorz Głód. – Na dziś mamy pewność, że działalność rozpocznie osiem wyciągów, niebawem dołączać będą do tego grona kolejne” – dodaje Grzegorz Głód.

W ten weekend na pewno pracować będzie kanapa 4 os. Mieszko M1, taśma Bartuś BT, talerzyk Bartuś B1, kanapa 4 os. Gryglówka G1, talerzyk Gryglówka G2, kanapa 6os. Winterpol W3 i taśma Winterpol WT2.

Wyciągi będą czynne w sobotę i niedzielę od 9:00 do 16:00 – wyjątkiem będzie kanapa 4 os. Mieszko M1, która w sobotę pracować będzie do godziny 21:00, która będzie również czynna w tygodniu.

Nowością w tym sezonie jest akcja specjalna #szusowanko za 50 proc. ceny, która rusza również w sobotę i potrwa do 20 grudnia oraz od 9 marca przyszłego roku do końca sezonu. To możliwość zakupu wybranych z oferty karnetów (od 2 do 6 dni) za połowę ceny.

Wraz z początkiem sezonu narciarskiego 2019/2020 działalność rozpoczynają także zielenieckie szkoły narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu narciarskiego.

Stacja narciarska Zieleniec Ski Arena to 29 wyciągów i kolei, w tym 5 nowoczesnych kanap i jeden wyciąg kanapowo-gondolowy oraz 23 kilometry doskonale przygotowanych i o zróżnicowanym stopniu trudności tras. Na wszystkie wyciągi i koleje obowiązuje w kurorcie jeden wspólny karnet, który kupić można również w sklepie internetowym.
Baza noclegowa w Zieleńcu to przeszło 1500 miejsc o zróżnicowanym standardzie w tutejszych hotelach, pensjonatach i kwaterach. Wśród nich nie brakuje wyposażonych w baseny, gabinety SPA oraz wiele innych atrakcji, w tym również dla najmłodszych gości ośrodka.
Kurort bardzo mocno otwiera się także na rodziny z dziećmi, dla których znajdzie się tutaj także wiele atrakcji, jak choćby wewnętrzne place zabaw.