6 powodów, by odwiedzić Bibione

HLP

Włochy to idealne miejsce na letni wypad łączący zwiedzanie z wypoczynkiem. Wielbiciele przepięknych włoskich miast mają jednak ogromny problem. Jak uniknąć tłumu, ścisku i wszechobecnego braku wolnego miejsca? 

Rozwiązaniem może być miejsce mniej uczęszczane, ale nie mniej interesujące niż te najbardziej ograne wakacyjne hity. Miasteczko obfitujące w atrakcje, ale stanowiące też świetną bazę wypadową do zwiedzania popularniejszych miejsc. W regionie Veneto takim miejscem jest Bibione. Hotele w Bibione doskonale podkreślają kluczowe zalety ośrodka. Wśród nich hotelem flagowym jest hotel Park Laguna of ETGroup Hotels. Ten hotel doskonale określa wszystko, co sprawia, że Bibione jest idealnym miejscem na wakacje dla milionów rodzin każdego roku.

1. Jest co robić

Planując wyjazd do Włoch chcemy nie tylko leżeć na plaży, lecz także skorzystać z niesamowicie szerokiej oferty turystycznej tego kraju. Jeśli myślicie, że coś Was ominie, jeśli nie zatrzymacie się pod samą Florencją czy Rzymem, nie macie się czym martwić. Włoskie miasteczka to prawdziwe perełki. A Bibione jest jedną z tych najpiękniejszych.

Już samo położenie nad wodami Adriatyku, w połowie drogi między Wenecją a Triestem sprawia, że Bibione to turystyczny samograj. Świetne miejsce dla wielbicieli przyrody, którzy pragną kontaktu z naturą w jej pierwotnym stanie. Wiele chronionych gatunków spotkać można w Ogrodzie Śródziemnomorskim, unikalnym ze względu na swoją bioróżnorodność.

Urokliwa i chętnie zwiedzana jest Laguna Bibione, czyli ujście rzeki Tagliamento. Jest to system kanałów zmierzających ku Wenecji i Triestu. Jej niesamowite kolory podziwiać można z apartamentów Laguna Park Hotel. Jeden z nich, położony na najwyższym piętrze wyposażony jest w prywatne solarium z łóżkami plażowymi.

Bibione to również gratka dla miłośników zdrowego trybu życia i aktywnego odpoczynku: są tu trasy rowerowe, możliwość uprawiania windsurfingu, trasy do biegania i boiska do siatkówki plażowej.  Goście hotelu Laguna Park mogą skorzystać z darmowej wypożyczalni rowerów, klub fitness i animacji dla dzieci. Mają też do dyspozycji nowoczesną ofertę spa (łaźnia turecka, sauna fińska, prysznice emocjonalne, wodospad z lodu oraz różne rodzaje masażu).

2. Jest co zjeść

Włochy nie byłyby Włochami bez wyśmienitej kuchni. Region Veneto może się pochwalić specjałami tradycyjnej włoskiej gastronomii oraz kuchni śródziemnomorskiej. Lokalne restauracje serwują ryby i owoce morza łowione w lagunie. Okoliczne wsie dostarczają mięsa, wędliny i produkty mleczarskie. Dzięki świeżym produktom regionalne specjały smakują wybornie. Smakosze znajdą tutaj dania takie jak Baccalà (z północnych mórz), sławne bigoli, jedyny makaron tradycji weneckiej, a także risi e bisi (risotto z zielonym groszkiem) i wątróbkę po wenecku.

Tradycyjnych potraw kuchni Wenecji Euganejskiej skosztować można w restauracji “Hemingway” przy hotelu Laguna Park. Tamtejsi kucharze korzystają z lokalnych produktów, a podczas tradycyjnych wieczorów poświęconych kuchni regionalnej przyrządzają np. ryby prosto z wód Adriatyku. Nie może zabraknąć też wina – w piwniczce „Hemingwaya” do dyspozycji jest ponad 500 jego gatunków.

3. Piękne plaże

Plaże Bibione ciągną się kilometrami i są legendarnie piękne. Piaszczyste wybrzeże Adriatyku w tym rejonie może się pochwalić aż 23 Błękitnymi Flagami, co gwarantuje czystość oraz wysoki standard wypoczynku. 

Plaże są doskonale wyposażone, można na nich uprawiać sport, skorzystać bezpłatnie z kursów aerobiku, tańca, pilates i wielu innych zajęć. Goście hotelowi mają do dyspozycji darmowe leżaki i parasole.

4. Świetny dojazd

Do Bibione można łatwo dotrzeć, zarówno samochodem, jak też pociągiem i samolotem. Bibione jest świetnie skomunikowane z trzema lotniskami: w Wenecji, Trieście (Ronchi dei Legionari) i Treviso. Z Wenecji i Triestu dostaniemy się do miasta pociągiem bądź busem, z Treviso natomiast busem lub autobusem liniowym. 

Do Wenecji dolecimy bezpośrednio z Warszawy, w sezonie letnim dostępne są też połączenia z Modlina i Krakowa. 

Park Hotel Laguna znajduje się w zaciszu laguny, a jednocześnie w centralnym miejscu Bibione.

5. Baza wypadowa

Nie sposób pojechać do Włoch i nie zobaczyć pięknych miejsc i zabytków. Z Bibione łatwo i szybko (niecała godzina pociągiem lub samochodem) dostaniemy się do Wenecji, której rekomendować raczej nie trzeba. Będąc w Bibione warto też zrobić wypad do Triestu, miasta muzyki i literatury, do zabytkowego Treviso, pięknej i ciekawej Padwy, czy eleganckiego, spokojnego Udine. 

Lokalne biura podróży zaproponują też wycieczki szlakiem winnicy dożów, albo do położonej 2 km od Portogruaro antycznej kolonii rzymskiej Concordia Sagittaria. Samo Portogruaro, „miasto portyków” oddalone od Bibione o kilka kilometrów, warte jest osobnej wizyty.

Bibione, ze względu na swoje położenie, nadaje się również na punkt startowy do wypadu na Słowenię, gdzie obowiązkowym punktem programu jest jaskinia Postojna i Zamek Predjama.

6. Noclegi dla każdego

W przeciwieństwie do najbardziej obleganych włoskich miast, w Bibione nie ma problemu ze znalezieniem noclegu. Miasto dysponuje bogatą ofertą obiektów w różnych standardach, a także gamą apartamentów, apart-hoteli, pensjonatów, kempingów i mieszkań prywatnych. 

Ponieważ zainteresowanie turystów rośnie, pojawiają się coraz to nowe inwestycje i nowoczesne obiekty. Hotel Laguna Park jest jednym z najnowszych w mieście, a w 2015 roku został całkowicie odnowiony, wyposażony w nowe umeblowanie i wysokiej klasy infrastrukturę. Wszystkie zalety hotelu można znaleźć na polskojęzycznej stronie.

{gallery}6345{/gallery}