2014 – rekordowy rok dla Etihad Airways

archiwum Etihad Airways

Narodowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Etihad Airways przewiózł w ubiegłym roku prawie 14,8 mln pasażerów, to o 23 proc. więcej niż w roku 2013. To jednocześnie najlepszy wynik w historii linii.

Wysoki wzrost liczby pasażerów to efekt przyjętej długofalowej strategii firmy. W ubiegłym roku ponad 74 proc. z 19,9 mln pasażerów korzystających z usług lotniska w Abu Dhabi, to były osoby, które leciały na okładach samolotów Etihad. Licząc z partnerskimi liniami, udział ten wyniósł 82 proc.

James Hogan prezes zarządu Etihad Airways, powiedział: „Nasz model biznesowy polegający na rozwoju sieci partnerów w ramach umów codeshare i wykupywaniu udziałów w innych liniach, sprawdził się, o czym świadczą wyniki zeszłego roku i dwucyfrowy wzrost liczby przewiezionych pasażerów.”

W ubiegłym roku linie lotnicze Etihad Airways rozszerzyły swoją sieć kierunków o dziesięć kierunków: Medynę, Jaipur, Los Angeles, Zurych, Perth, Rzym, Erewań, Phuket, San Farncisco i Dallas. Jednocześnie zwiększona została częstotliwość rejsów na istniejących trasach.