150 Boeingów 777 w barwach Emirates

archiwum Emirates

3 września linie lotnicze Emirates odebrały trzy maszyny typu Boeing 777 i tym samym liczba tych samolotów we flocie przewoźnika wynosi 150.

Boeingi 777 w barwach Emirates wykonały do tej pory ponad 859 tysięcy lotów i spędziły w powietrzu ponad 4,72 mln godzin.

Tim Clark, prezes linii Emirates, powiedział: „Podejście linii Emirates do globalnych podróży lotniczych stworzyło ogromne zapotrzebowanie na samoloty i silniki produkowane w Stanach Zjednoczonych i przyniosło korzyści milionom podróżujących. Boeingi 777 stanowią trzon naszej floty. Ich zasięg umożliwia nam elastyczne planowanie bezpośrednich lotów do niemal dowolnego miasta położonego w odległości 16 godzin lotu od naszego hubu w Dubaju. Zamówienia na te niezwykle wydajne samoloty są wynikiem naszego stabilnego rozwoju w USA i na całym świecie. Cieszymy się, że możemy otwierać amerykańskim miastom dostęp do turystyki i handlu w miejscowościach położonych w Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie, do których brakowało przedtem bezpośrednich połączeń lotniczych. Wszyscy korzystają na naszych inwestycjach w technologie powstające w Stanach Zjednoczonych i działalności Emirates na świecie, które razem przyczyniają się do utrzymania miejsc pracy i wzrostu dobrobytu w USA.”

W ciągu ostatnich 19 lat linie Emirates zainwestowały w program Boeinga 777 miliardy dolarów. Amerykański Departament Handlu szacuje, że na każdy miliard dolarów eksportu z USA powstaje 5 359 miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych. Na tej podstawie można obliczyć, że tylko w wyniku hurtowego zamówienia Boeingów 777 przez Emirates przewoźnik przyczyni się do powstania ponad 400 tys. nowych miejsc pracy w tym kraju.