15-minutowy przelot akrobacyjny samolotem Extra 300, wylicytujemy na Gali Waszej Turystyki

fot. archiwum Grupy Żelazny

15-minutowy przelot akrobacyjny samolotem Extra 300 z pilotem z Grupy Akrobacyjnej Żelazny, będzie do wylicytowania na Aukcji Charytatywnej podczas Gali Waszej Turystyki, która odbędzie się 13 stycznia w hotelu Renaissance w Warszawie.

13 stycznia odbędzie się druga edycja Gali Waszej Turystki. Podczas niej odbędzie się Aukcja Charytatywna, z której cały dochód z aukcji zostanie przekazany na „Wakacje Marzeń” dzieci z Domów Dziecka.

Akcja „Wakacje Marzeń” została zorganizowana po raz pierwszy z 2022 roku przez Stowarzyszenia People for People wspierana przez Turystyczną Organizację Otwartą i Polski Holding Hotelowy oraz prywatnych darczyńców. W sezonie 2023 organizatorzy chcieliby potroić ilość uczestników i wysłać na wakacje około 60 dzieci.

Wśród kilkunastu przedmiotów licytacji będzie voucher na 15-minutowy przelot akrobacyjny samolotem Extra 300 z pilotem z Grupy Akrobacyjnej Żelazny, ufundowany przez Marcina Mączyńskiego, sekretarza generalnego Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

To największa, a zarazem najdłużej i nieprzerwanie działająca cywilna grupą akrobacyjną w historii polskiego lotnictwa. Od 2008 Główną siedzibą GA ŻELAZNY jest lotnisko Aeroklubu Poznańskiego w Kobylnicy pod Poznaniem.

EXTRA 300 jest jednym z najpopularniejszych samolotów akrobacyjnych na świecie, stworzonym do wykonywania akrobacji wyższej

Program Gali i rejestracja TUTAJ