Zwiedzanie Tarnowa w nowej formie. Przejażdżki enomoleksem dostępne przez całe wakacje

fot. materiały prasowe

Tarnowska Organizacja Turystyczna w nowy sezon turystyczny wjedzie enomeleksem. Pojazd rusza codziennie o godz. 12:00 sprzed siedziby Tarnowskiego Centrum Informacji przy Rynek 7 w Tarnowie. Podróże enomeleksem są bezpłatne i można z nich korzystać do końca wakacji.

Dla turystów przygotowano kilka możliwości odkrywania Tarnowa i regionu. Od poniedziałku do piątku odbywają się wycieczki enomeleksem z przewodnikiem. Pojazd rusza codziennie o godz. 12:00 sprzed siedziby Tarnowskiego Centrum Informacji przy Rynek 7 w Tarnowie. Podczas wycieczki turyści zapoznają się z projektem EnoTarnowskie w tym odradzającymi się tradycjami winiarskimi w mieście i regionie.

W soboty TOT zaprasza zainteresowanych na zielony parking pod wieżą widokową w Dąbrówce Szczepanowskiej, skąd enomeleks będzie kursował trasą: wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej – Lubinka – Janowice (Winnica Uroczysko/Winnica Janowice) – powrót do Dąbrówki Szczepanowskiej w kierunku wieży widokowej – Winnica Dąbrówka w Dąbrówce Szczepanowskiej i koniec trasy pod wieżą widokową. Przewidziane są dwa kursy – o godz. 12:30 i o godz. 17:00. Taka wycieczka będzie trwać około czterech godzin.

W niedzielę enomeleks z przewodnikiem o godz. 9:00 wyrusza sprzed dworca PKP w Tarnowie. Dzięki temu turyści np. z Krakowa mogą dojechać do Tarnowa pociągiem, aby wziąć udział w wycieczce. Enomeleks na początek przejedzie do Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej, skąd też można dołączyć do wycieczki, po wcześniejszej rezerwacji i wskazaniu miejsca startowego. Później trasa wiedzie Lubinkę do Winnicy Uroczysko/Winnicy Janowice i następnie przez Lubinkę pod wieżę widokową z kolejnym przystankiem na Winnicy Dąbrówka. Powrót na tarnowski dworzec PKP zaplanowano malowniczą trasą wzdłuż Dunajca, poprzez CPL w Rzuchowej, skąd można wrócić do domu własnym samochodem bez konieczności przejazdu do Tarnowa.

Na winnicach turyści spędzą około 45 minut, w programie znajduje się bezpłatne oprowadzenie po winnicy z przedstawieniem historii i ciekawostek, spacer, atrakcje dla dzieci, a także degustacja win.

Na przejazdy po regionie (soboty i niedziele) obowiązują wcześniejsze zapisy. Osoby chętne proszone są o zgłoszenia na adres mailowy [email protected]. Należy wskazać konkretny dzień i godzinę, a także liczbę osób (pojazd posiada 12 miejsc). W przypadku niedzieli trzeba określić dodatkowo czy wycieczkę chcemy rozpocząć na dworcu PKP w Tarnowie, czy przy Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane na dany dzień i godzinę dostaną zwrotne potwierdzenie.