Znajdź swoje miejsce na podróżniczej mapie. Trzy dni z turystyką

Uroki podróży po Europie, Azji, strefy dla miłośników obcowania z naturą, rowerzystów, a na „dokładkę” Festiwal Podróżniczy „Śladami Marzeń”, turystyka rodzinna i goście specjalni z Karolem Okrasą na czele. 21–23 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich obędą się targi TOUR SALON. Będą im towarzyszyły targi kamperów Caravans Salon i nowość, czyli targi Yacht Salon. Jeszcze przez kilka dni bilety dostępne są w promocyjnych cenach.

Tegoroczną ekspozycję Targów Regionów i Produktów Regionalnych Tour Salon odbywające się pod hasłem „Wybierz dobry kierunek”, wzbogacą strefy tematyczne i warsztatowe. Wśród nich między innymi strefa turystyki wodnej, „bike park” i „bliżej natury”. W każdej  z nich czekać będą fantastyczni goście. Podobnie zresztą jak na scenie.

Podróżniczo-kulinarne życie w praktyce

Karol Okrasa, mistrz kuchni oraz wytrawny podróżnik, opowie o lokalnych smakach i kulinarnym życiu na walizkach. Relacje z podróży zaprezentują też autorzy popularnych blogów podróżniczych: „Busem Przez Świat”, „Foxes in Eden”, „PodróżoVanie” i „Klub Podróżników Soliści”.

Gościem strefy „bike park” będzie Marcin Korzonek, który opowie o autorskim projekcie „Polska prosto” i podpowie jak przygotować swoją pierwszą wycieczkę rowerową. W programie również warsztaty dla amatorów e-mobilności, opowieści survivalowe i sporty wodne, bezpłatne warsztaty fotograficzne i filmowe.

Znane i nieznane zakątki

Przestrzeń ekspozycyjna Tour Salon od ponad trzech dekad jest też miejscem prezentacji lokalnej i zagranicznej oferty turystycznej. Przedstawiciele państw, miast, regionów, obiektów turystycznych, touroperatorów oraz biur prezentują miłośnikom podróżowania i turystom miejsca, w których warto zaplanować swoje wakacje czy weekendowy wypad.

W tym roku będzie można zapoznać się z ofertą m.in. Litwy, Turcji, Niemiec, Uzbekistanu, Japonii czy Indii. Regionem partnerskim tegorocznych targów jest Dolny Śląsk. Na ekspozycji z udziałem uzdrowisk i prezentacji miejsc, w których dzieci mogą aktywnie spędzać czas.

Wytrawni podróżnicy opowiadają o…

Integralną częścią targów Tour Salon jest Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, który już od dekady jest miejscem inspiracji dla podróżników, którzy czekają na nowe opowieści, szukają inspiracji i podpowiedzi, a nierzadko wracają na niego jako prelegenci. Ci ostatni powalczą w konkursie o Złoty Ślad, organizowany w dwóch kategoriach: „śladami marzeń po świecie” oraz „śladami marzeń po Polsce”.

Premierowo podczas festiwalu obędzie też Rodzinny Festiwal Podróżniczy TupTup, czyli wydarzenie kierowane do rodzin z dziećmi, które chcą łączyć pasję do podróży z codziennymi obowiązkami i wspólnie odkrywać nowe kierunki, ciesząc się pięknem świata, przekazując pasję młodemu pokoleniu przyszłych podróżników.

Może kamper, może jacht?

Równolegle z targami Tour Salon odbędą się targi Caravans Salon Poland, przyciągające tysiące miłośników i pasjonatów turystyki caravaningowej. Do dyspozycji zwiedzających będą kampery, przyczepy kempingowe, zabudowy, akcesoria biwakowe i usługi związane np. z wypożyczeniem kampera czy planowaniem podróży. W czasie trwania targów odbędzie się Zlot Caravaningowy oraz strefy specjalne Retro i Vanlife.

Dopełnieniem tematyki podróżowania będą debiutujące targi Yacht Salon. To wydarzenie i jego ekspozycja trafia w gusta do pasjonatów wodnych przygód. Zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą producentów, dystrybutorów łodzi i jachtów oraz sportów wodnych. To prawdziwa gratka dla ludzi związanych z wodą, zarówno tych z wieloletnim stażem, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z żeglowaniem i odkrywaniem swojej wodnej pasji.

Łap tańsze bilety

Bilety na targi Tour Salon uprawniają też do wejścia na Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

Caravans Salon i Yacht Salon. Warto je kupić z wyprzedzeniem. Do 20 października obowiązują promocyjne ceny. Bilety dostępne są na stronie: ToBilet.pl.

Kiedy: 21–23 października 2022

Gdzie: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Pawilony 3, 3A, 5, 5A, 6 oraz Poznań Congress Center

(wejście Holem Wschodnim od Mostu Dworcowego oraz Wejściem Północnym, od strony ul. Bukowskiej)

Godziny otwarcia:

piątek (21.10) 10:00–18:00,

sobota (22.10) 10:00–17:00

niedziela (23.10) 10:00–16:00