Zmodernizowany Airbus A320 dołącza do floty easyJet

archiwum easyJet

Linia lotnicza easyJet, przyjęła dostawę nowego, mieszczącego 186 foteli samolotu Airbus A320 z modułem kabiny Space-Flex.

Nowy A320, w porównaniu do swojego poprzednika wyposażonego w 180 foteli, zapewni oszczędności w przeliczeniu na miejsce oraz pomoże easyJet w dalszej realizacji misji redukcji CO2 – do poziomu 8 proc. w przeliczeniu na pasażerokilometr do 2020 roku.

Zmodernizowany A320, dzięki nowoczesnej konstrukcji, oferuje szereg nowych funkcji oraz udogodnień, między innymi kuchnie pokładowe zostały wyposażone w duże kuchenki, co pozwoli na przygotowywanie większej ilości posiłków w tym samym czasie, przepierzenie zamontowane przy pierwszym rzędzie foteli, zapewni pasażerom prywatność oraz zwiększy ich bezpieczeństwo podczas wsiadania na pokład. W celu ułatwienia podróży osobom z niepełnosprawnościami, toaleta w tylnej części samolotu została w pełni przystosowana do potrzeb pasażerów. Dodatkowo samolot został wyposażony w nowe kieszenie na fotelach, tace przystosowane do zamontowania tabletów oraz nową wykładzinę.

Gary Smith, zarządzający nowym samolotem, skomentował: „Dzięki nowej konfiguracji samolotu, skorzystaliśmy z okazji, aby przeanalizować wszystkie aspekty projektu kabiny. Wynik jest pozytywny – udało nam się uzyskać świeży, nowoczesny wygląd. Mamy teraz oświetlenie LED w kabinie i zmodernizowaną kolorystykę. Nowe przepierzenie zapewnia pasażerom siedzącym w pierwszym rzędzie, bardziej komfortową podróż, a naszej załodze pozwala na wygodny odpoczynek. Pierwszy z nowych samolotów został już dostarczony i będzie latał do wszystkich lotnisk obsługiwanych przez easyJet.
easyJet jest pierwszą linią lotniczą operującą samolotem Airbus A320 z konfiguracją kabiny Space-Flex 2, a wszystkie nowo dostarczane A320 będą posiadały 186 miejsc siedzących. Dodatkowo, nasza dotychczasowa flota A320 wyposażona w 180 foteli zostanie zmodernizowana i ulepszona. Ten samolot jest najbardziej wydajnym statkiem powietrznym w swojej klasie, zarówno pod względem efektywności kosztowej oraz w ujęciu redukcji emisji dwutlenku węgla.”

Sześć kolejnych A320 zostanie dostarczonych latem tego roku, samoloty będą kołowały w bazie na lotnisku London Gatwick. Pod koniec września, linia planuje operować już ośmioma nowymi A320. Natomiast w ciągu dwóch najbliższych lat, wszystkie A320 latające we flocie easyJet zostaną rozbudowane tak, by pomieścić 186 foteli. Oczekuje się, że całkowita modernizacja zakończy się latem 2018 roku.