Zmiany w ofercie pokładowej PLL LOT

Fot. PLL LOT

Dla PLL LOT najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo i komfort podróżnych. Wsłuchując się w ich opinie, przewoźnik regularnie rozbudowuje i unowocześnia ofertę produktów pokładowych.

W 2023 roku polski przewoźnik wprowadził na swoje pokłady wiele udogodnień dla pasażerów – od wymiany zastawy szklanej we współpracy z Krosno Glass czy wprowadzenie na pokład LOT Business Class kosmetyczek marki Phenomé aż do zmiany porcelanowej zastawy wraz z odświeżonym menu. W ramach „Kolekcji wysokich lotów” LOT połączył polską tradycję z nowoczesnością. Wszystko to, by podróż z PLL LOT była dla klientów wyjątkowym przeżyciem.

Menu pokładowe

Menu pokładowe LOT-u jest wymieniane w pełni średnio raz na dwa lata, jednak przewoźnik na bieżąco modyfikuje listę posiłków zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami pasażerów. W roku ubiegłym nowe menu zostało wprowadzone we wszystkich klasach na rejsach do USA, Kanady oraz do Seulu. Najwyższej jakości dania przygotowywane są przez zaufanych i doświadczonych kucharzy, a dostępność poszczególnych posiłków uzależniona jest od konkretnej trasy i często różni się tematycznie (jak np. w przypadku menu azjatyckiego). Polskim akcentem jest wprowadzenie do menu pierogów – w wersji słodkiej dla dzieci i wytrawnej dla dorosłych – które cieszą się dużą popularnością wśród pasażerów.

Możliwość zamówienia posiłku przed wylotem

Oferta cateringowa zależy od długości lotu. Na trasach poniżej 6 godzin na pasażerów LOT Economy Class czekają przekąski i napoje, w LOT Business Class – będzie to śniadanie lub lunch podane na eleganckiej zastawie. Przy lotach dalekiego zasięgu oferta jest szersza – w klasie LOT Economy Class oferowany jest trzydaniowy posiłek plus przekąska i szeroki wybór napojów, w klasie LOT Premium Economy i LOT Business Class wykwintne dania podane na porcelanowej zastawie. Zaskakuje szeroki wybór win czerwonych, białych i różowych. Podróżując w LOT Economy Class, można także skorzystać z podwyższenia standardu i zamówić posiłek wcześniej (na 24 lub 36 godzin przed wylotem) w ramach oferty menu LOT Premium Economy. W trakcie lotu można też skorzystać ze Sky Baru, w którym czekają przekąski i napoje, w tym promocyjne zestawy w wyjątkowych cenach.

Specjalne wymagania

LOT dąży do zmniejszania śladu węglowego i podąża za trendami, dlatego w nowym menu wprowadzono dużo propozycji dla wegetarian. Polska spółka lotnicza jest też przygotowana na szczególne wymagania dietetyczne lub religijne, zapewniając specjalne posiłki dostosowane do potrzeb pasażerów. Ich serwis dostępny jest we wszystkich klasach serwisowych podczas lotów długodystansowych oraz w LOT Business Class na lotach krótkodystansowych, bez dodatkowych kosztów.

Nowoczesna zastawa Kaelis

Podniebna uczta wymaga nie lada oprawy. Stąd pomysł na współpracę z Kaelis Group – hiszpańską firmą specjalizującą się w dostarczaniu nowoczesnej zastawy na pokłady samolotów. Zaprojektowana specjalnie dla LOT zastawa nie tylko odświeżyła ofertę cateringową, ale również pozwoli na zmniejszenie śladu węglowego (dzięki niższej wadze). Zestaw składa się z 10 elementów: małego talerzyka na przystawkę, miseczki na sałatkę, dużego talerza na przystawkę, porcelanowej casseroli do podgrzewania, filiżanki, kubka, podstawek, dużego talerza na danie główne oraz miski na zupę.
Także tutaj znalazł się polski akcent – talerz do dania głównego został wyprodukowany przez polską firmę Zakłady Porcelany Stołowej Karolina, która istnieje na rynku od 1860 r.

Szkło z Krosna

Równie imponująco wygląda szkło, w którym serwowane są napoje. O współpracy z Krosno Glass zadecydowały nie tylko nowoczesny design i trwałość naczyń, ale także wymiary, które miały dokładnie odpowiadać szufladom wózka cateringowego. Dzięki temu produkty słynnego polskiego producenta Krosno Glass docierają na gościnnych pokładach PLL LOT do ponad 100 portów lotniczych w Afryce, Ameryce Północnej, Azji i Europie. Tradycje wzornictwa to nie tylko świadectwo naszego bogatego dziedzictwa, ale również doskonała reklama naszego kraju i inspiracja dla innych, aby odkrywali profesjonalizm i jakość, jakie oferuje polska gospodarka.

Kosmetyki Phenomé w LOT Business Class

Kolejną zmianą wartą uwagi było wprowadzenie na pokład produktów marki kosmetycznej Phenomé. Pasażerowie lotów dalekodystansowych w klasie LOT Business Class otrzymują bawełniane kosmetyczki z haftowanym logo przewoźnika, w których umieszczono miniaturowe produkty tej właśnie marki. Kosmetyki z najwyższej jakości składników oraz wyselekcjonowane akcesoria świetnie uzupełniają wyjątkowe doświadczenia podróży.

Bogata oferta rozrywki

Przewoźnik dba także o zapewnienie jak najlepszej rozrywki w trakcie lotu. Dzięki bezprzewodowemu systemowi rozrywki pokładowej pasażerowie samolotów Boeing 787 Dreamlliner mają dostęp do bogatej oferty filmów, seriali telewizyjnych oraz programów rozrywkowych. Wśród dostępnych tytułów pojawiają się najpopularniejsze produkcje Hollywood, znane programy i seriale telewizyjne a także pozycje przeznaczone dla naszych najmłodszych. W ramach współpracy z serwisem Filmweb.pl pojawiła się dedykowana zakładka „Hity LOT-u i Filmwebu”, w której pasażerowie znajdą propozycje filmów z różnych kategorii.

Coś dla miłośników czytania

Na pasażerów wszystkich lotów czekają zawsze pełne inspiracji podróżniczych magazyny pokładowe „Kaleidoscope”. Miesięcznik na pokładzie LOT jest już od 1979 roku i co miesiąc oferuje atrakcyjne teksty związane z kierunkami w siatce połączeń przewoźnika, kulturą, sztuką oraz inspiracjami kulinarnymi. Dodatkowo, podróżując LOT-em, w cenie biletu otrzymuje się dostęp do e-prasy: ponad 1000 tytułów w kilkudziesięciu językach, które można pobrać na urządzenie mobilne bądź komputer (wystarczy zalogować się, podając swój numer rezerwacji i nazwisko). Z zasobów można korzystać na 36 godzin przed podróżą i aż do 6 godzin po przylocie do portu docelowego.

Shop&More

W trakcie lotu można także zaopatrzyć się w potrzebne drobiazgi dzięki katalogom Shop&More. Produkty – od perfum, kosmetyków przez biżuterię po zegarki i gadżety lotnicze – są dostępne na pokładzie podczas rejsu, można je także zamówić z dostawą do domu. Zakupy można też zrobić przed podróżą na stronie shopandmore.lot.com, wtedy zostaną dostarczone na pokład samolotu.

Artykuł sponsorowany