Zmiany w kierownictwie Chopin Airport Development

archiwum Chopin Airport Development

Od września Dariusz Oleksiak, dotychczasowy dyrektor Renaissance Warsaw Airport Hotel, został dyrektorem operacyjnym w spółce Chopin Airport Development (CAD). Z kolei na stanowisko dyrektora generalnego Renaisssance awansowała Adriana Biernatowicz-Jadczak, która do tej pory pełniła funkcję zastępcy dyrektora hotelu. Jej zastępcą będzie Jacek Szymanowicz – nowa twarz w CAD.

Gheorghe Marian Cristescu, prezes CAD, powiedział: „Zmiany personalne w Chopin Airport Development, jak również w warszawskim hotelu Renaissance to kolejny krok w rozwoju naszej firmy. Zgodnie z polityką naszej spółki zaproponowaliśmy naszym doświadczonym dyrektorom, którzy dali się sprawdzić jako fachowcy o dużym poziomie kompetencji, możliwość dalszego rozwoju. Cieszymy się, że do zespołu w warszawskim Renaissance dołączy również Jacek Szymanowicz, który ma bardzo duże doświadczenie w zarządzaniu hotelami. Stawiamy na polskich menadżerów i budujemy silny zespół. Jestem przekonany, że wprowadzone zmiany przyczynią się do dalszego rozwoju spółki, a nasza kadra kierownicza zagwarantuje hotelom rozwój zgodnie z wysokimi standardami, które obowiązują w Chopin Airport Development.”

Dariusz Oleksiak, dotychczasowy dyrektor Renaissance Warsaw Airport Hotel, z hotelarstwem związany jest od blisko 30 lat. Swoją karierę zawodową zaczynał wraz z pierwszą grupą pracowników uczestniczących w otwarciu Warsaw Marriott Hotel, gdzie pracował do września 2000 r.

Podczas 11 lat pracy dla Warsaw Marriott Hotel uczestniczył w otwarciu hoteli Marriott na Arubie, Goa i w Budapeszcie, Chicago Marriott Downtown oraz Amsterdam Marriott Hotel. W tym samym roku awansował na stanowisko Front Office Managera i przeniósł się do Rumunii, gdzie aktywnie uczestniczył w otwarciu Bucharest Marriott Grand Hotel.

W 2003 r. został zatrudniony jako dyrektor operacyjny w nowo powstającym na lotnisku Okęcie hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, gdzie sprawował stanowisko dyrektora hotelu.

Od 2005 r. otwierał i prowadził kolejne hotele sieci Marriott w Kazachstanie (Renassaince Aktau) i Sankt Petersburgu (Courtyard by Marriott Vasilievsky).

W latach 2009 – 2012 zarządzał hotelem Jan III Sobieski w Warszawie, gdzie przeprowadził restrukturyzację zatrudnienia, remont generalny hotelu oraz rebranding dla sieci Radisson Blu. Następne lata działalności Dariusza Oleksiaka to doradztwo na rzecz Centrum Kongresowego Warszawianka oraz zarządzanie hotelami Best Western Portos, Atos i Aramis w Warszawie.

Od września 2016 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego Renaissnace Warsaw Airport Hotel.