Zmarła Ewa Bąk-Filipek, główna specjalistka ds. badań w turystyce w MSiT

Ewa Bąk-Filipek

Ewa Bąk-Filipek zmarła nagle w dniu 19 października 2022 roku. Była główną specjalistką do spraw badań w turystyce w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Osierociła córkę i wnuka.

Była absolwentką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie w 2006 r. obroniła doktorat z zakresu ekonomii.

Swoją pracę w Departamencie Turystyki rozpoczęła 1 października 1998 rok i pełniła ją do ostatniego dnia swojego życia. W zakresie swoich obowiązków miała m.in. nadzór nad badaniami statystycznymi, prace badawcze z zakresu rynku turystycznego oraz współpracę z Głównym Urzędem Statystycznym.

Była filarem badań w turystyce. Odegrała kluczową rolę w pracach zespołu roboczego zajmującego się doskonaleniem rachunku satelitarnego turystyki oraz prac badawczych w turystyce.

Ewa była niezwykle lubiana przez koleżanki i kolegów. W swojej pracy wyróżniała się niezwykłą dokładnością, starannością oraz nadzwyczaj dużą umiejętnością pracy analitycznej.

Osoba o niezwykłej sile i odwadze, oddana ludziom i zawsze gotowa wesprzeć potrzebujących, z pasją realizująca swoje plany i zamierzenia, zarażająca nas optymizmem i aktywnością.

Uroczystość pogrzebowa Ewy Bąk-Filipek odbędzie się 7 listopada 2022 r. o godzinie 14.30 w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Sali B, po której nastąpi odprowadzenie do grobu na Cmentarzu Parafialnym w Gołąbkach (Wspólna Droga 25, Jawczyce).

Rodzinie Ewy, przyjaciołom i współpracownikom składamy z głębi serca płynące wyrazy współczucia.