Zbójnicki park rozrywki w Polsce – wizja do zrealizowania

Lokalny folklor, legendy zbójnickie i kultura związana ze zbójnikami to dobry motyw przewodni parku rozrywki – jest o tym przekonany Leszek Młodzianowski, twórca Grupy Zbójnickie. O swojej wizji opowie podczas VI Forum Promocji Turystycznej, 23 października 2019 w Warszawie.

Park rozrywki oparty na regionalnej kulturze i zbójnickiej tradycji – czemu w Polsce nie ma jeszcze takiego miejsca, skoro w turystyce imprezy bazujące na legendach zbójnickich sprzedają się na pniu?

Pomysł i patent jest, projekt jest gotowy od lat.

O tym, jaką rolę w promocji regionu mogłaby odegrać realizacja tej wizji, opowie podczas VI Forum Promocji Turystycznej Leszek Młodzianowski, właściciel Grupy Zbójnickie.

„Celem projektu „Szlak Zbójników Karpackich” jest zbudowanie produktu turystycznego na skalę europejską, który nie tylko przyczyniłby się do promocji regionu karpackiego, ale także wzmocnił rozwój współpracy międzynarodowej i udział kultury w procesie integracji europejskiej.

Na podstawie badań opinii publicznej ustalono, że w Polsce brakuje związanego z lokalnym folklorem miejsca, które mogłoby stanowić centrum rozrywki dla całej rodziny. Mamy mnóstwo tematycznych parków rozrywki, poświęconych dinozaurom czy kowbojom, brakuje jednak takiego, który byłby zakorzeniony w polskiej kulturze.

Koncepcja „Zbójnikolandii” ® jest gotowa i została już szczegółowo opracowana.

Park ma zajmować powierzchnię 15 – 20 hektarów, z możliwością rozbudowy do 40 ha.

Do stworzenia wizualizacji parku tematyczno-rozrywkowego „Zbójnikolandia”® zostało wykorzystanych około 250 legend zbójnickich, opryszkowskich i hajdamackich. Na terenie krainy tematycznej, obejmującym około 20 hektarów, projektowane są m.in. elementy krajobrazu opisywane w zbójnickich legendach i opowieściach, jak zbójnickie drzewa (np. „Dęby Janosika”, zbójnickie jodły, smreki i jawory, grusze w których schowane są zbójnickie skarby), zbójnickie tabakowe chodniki, cieki wodne (w tym miejscu można będzie przeskoczyć przez tzw. „Janosikowy Skok”), Zbójnicka Puszcza, Janosikowe głazy, Zaklęte Jeziorko, po którym pływałaby złota kaczka, pasterskie szałasy, zbójnicka polana i zbójnicki skarb pilnowany przez skamieniałego zbójnika ze skamieniałym wilkiem, i wiele innych.

Leszek Młodzianowski to licencjonowany pilot wycieczek z 15-letnim doświadczeniem, przewodnik beskidzki, rezydent w wielu krajach świata, właściciel Grupy Zbójnickie, zajmującej się organizacją turystyki kulturowej i etnicznej w Karpatach.

Pasjonat szeroko pojętej góralszczyzny. Twórca najlepszego produktu turystycznego w województwie śląskim podczas programu “Turystyka – Współna Sprawa” – “Szlaku Zbójników Karpackich”. Góral z Żywca – znawca i promotor tematyki zbójnictwa karpackiego, które jest niematerialnym dziedzictwem kulturowym Karpat.

Z branżą turystyczną, rozrywkową gastronomiczną i hotelarską związany od 20 lat. Pomysłodawca powstania jedynego na świecie parku tematycznego “Zbójnikolandia” oraz “Księstwa Zbójnickiego” – parku tematycznego i rozrywkowego promującego spuściznę kulturową górali i zbójników karpackich.

Miłośnik wycieczek górskich, podróży bliskich i dalekich. Leszek Młodzianowski jest absolwentem Wydziału Turystyki na Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach Piotrowicach.

VI Forum Promocji Turystycznej odbędzie się 23 października w Hotelu Polonia Palace w Warszawie. Zarejestruj się!