Zaplanuj sobie Inowrocław 2023: festiwale, imprezy i wydarzenia kulturalno-sportowe

Miasto Inowrocław zaprasza do skorzystania z oferty kulturalno-sportowej w ramach akcji „Zaplanuj sobie Inowrocław”. W kalendarzu można znaleźć imprezy o charakterze ogólnopolskim, nowe propozycje oraz cykliczne wydarzenia.

W tym roku w inowrocławskim kalendarzu imprez znalazły się wydarzenia, które są już dobrze znane, m.in.: Piastowski Festiwal Biegowy, Święto Królowej Jadwigi, Art Ino Festiwal, Dni Inowrocławia oraz Inowrocławski Świąteczny Zakątek z Jarmarkiem Świątecznym.

“Cały rok wypełniliśmy wieloma kulturalnymi i sportowymi wydarzeniami. Dzięki akcji, inowrocławianie i goście naszego miasta mogą zaplanować sobie Inowrocław. To jednak tylko wybrane imprezy. W planie jest o wiele więcej atrakcji na ten rok. O wszystkich akcjach na bieżąco informujemy w mediach społecznościowych i na stronie www.inowroclaw.pl. Zachęcamy do udziału w imprezach i śledzenia naszych komunikatów” – mówi Adriana Szymanowska, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia.

W Inowrocławiu odbędą się kolejne edycje imprez o charakterze ogólnopolskim, m.in.: Arlekinada, Ogólnopolski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych, Ogólnopolski Zlot Motocyklowy Na Soli, Zlot Fiata 126p i Klasyków oraz Ino-Rock Festival.

Oprócz tego organizatorzy zadbali o szereg wydarzeń sportowych. Jedną ze sztandarowych imprez, która co roku przyciąga wielu chętnych, nie tylko z miasta, jest Piastowski Festiwal Biegowy. Odbędą się również Mistrzostwa Polski Strongman i Solankowy Koszmar (bieg z przeszkodami).

W inowrocławskim kalendarzu imprez nie zabraknie też wydarzeń cieszących się dużym zainteresowaniem, tj.: Ino pop festiwal, Ino classic festiwal oraz niedzielnych letnich koncertów w Parku Solankowym, pn. „Inowrocławskie Lato Muzyczne”.