Zamkowy hotel kusi branżę MICE

materiały prasowe

W Uroczysku Siedmiu Stawów – XVI-wiecznym zamku, który pełni funkcję czterogwiazdkowego hotelu ze spa – trwają inwestycje o wartości 6 mln zł. Na terenie obiektu powstaje nowoczesne centrum bankietowo-konferencyjne, zakończyła się też renowacja zabytkowej kuźni.

Obiekt bankietowo-konferencyjny, o wartości 5 mln złotych, powstanie w poddanym renowacji budynku dawnej zamkowej stajni. Otwarcie planowane jest na czerwiec 2017 roku Znajdą się w nim nowocześnie wyposażone sale konferencyjne i bankietowe, wygodna przestrzeń foyer oraz cateringowa o powierzchni 270 metrów kwadratowych. Docelowo, na piętrze, powstanie również 20 komfortowych pokoi, które powiększą aktualną bazę hotelową Uroczyska Siedmiu Stawów do 120 miejsc. Zastosowanie modułowego podziału sal konferencyjnych zapewni swobodę w dowolnym zarządzaniu przestrzenią na potrzeby szkoleń, konferencji i różnego rodzaju spotkań. Obecnie w Uroczysku funkcjonują 3 sale konferencyjne ale w związku z dużym zainteresowaniem istnieje potrzeba powiększenia tej przestrzeni.

Oddana do użytkowania została kuźnia. Odrestaurowany budynek, położony tuż obok zamku, jest idealną bazą noclegową dla gości, którzy poszukują całkowitej prywatnością, przyjeżdżają dużą grupą lub planują dłuższe pobyty wypoczynkowe. Trwająca kilka lat inwestycja, rozpoczęta w 2011 roku, wyniosła 1 mln złotych. Pozwoliła ona na stworzenie komfortowej przestrzeni, urządzonej w nowoczesnym stylu, na którą składają się: salon wypoczynkowy z kominkiem i winoteką, przestronna kuchnia, dwie komfortowe sypialnie oraz łazienki.

Uroczysko Siedmiu Stawów położone jest w Goli Dzierżoniowskiej, nieopodal Wrocławia. Rozciąga się na ponad 100 hektarach terenu, obok 12-hektarowego park. W 2000 roku w zamku rozpoczęły się tu intensywne, trwające 13 lat prace, które pozwoliły na przywrócenie mu dawnej świetności przy zachowaniu pierwotnych walorów obiektu. Inwestycje, wtedy poczynione, wyniosły ok 22 mln zł.
Zamek wybudowany w XVI wieku, jako jeden z nielicznych, zachował charakter epoki Odrodzenia i nie został znacząco przebudowany w czasach późniejszych. Gdy możliwe stało się przywrócenie mu historycznego układu przestrzennego, budynkom nadano nowe funkcje. Wieloletnie prace umożliwiły ich adaptację do potrzeb luksusowego hotelu. Zamek jest częścią większej kompozycji przestrzennej, na którą składają się: dawny folwark, wieniec murów z bramami oraz kompozycja parkowa z siecią ścieżek i stawami. W Uroczysku Siedmiu Stawów powstało pierwsze SPA marki L’Occitane w Polsce. Na komfortową strefa SPA składają się cztery gabinety, strefa VIP, studia masażu, sauna fińska i parowa, studnia do schładzania oraz strefa wypoczynku z tarasem widokowym i wellness barem. Na terenie obiektu znajduje się również 16-metrowy basen.