Zamek w Łańcucie najpopularniejszym miejscem w podkarpackim

podkarpackie.pl

W ubiegłym roku w naszym regionie podkarpackim tylko dwie atrakcje turystyczne odwiedziła liczba gości wyższa niż sto tysięcy: Muzeum-Zamek w Łańcucie – 316,1 tys. i Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku -143,3 tys. osób.

Jak podaje portal Nowiny24.pl, na trzecim miejscu znalazł się zamek w Krasiczynie – 92,3, na następnych zaś: Karpacka Troja – 40,8 tys. turystów oraz Centrum Dziedzictwa Szkła – ponad 40 tys. osób.

Cytowany przez portal Krzysztof Staszewski, prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia “Pro Carpathia” w Rzeszowie, powiedział: „Brakuje nam kilku rzeczy: promocji, umiejętności budowania atmosfery magii danego miejsca, dzielenia się z turystami historią, ciekawostkami, gadżetami, których nie zastąpi wywieszenie nawet najlepszego obrazu. Następna rzecz to zadbanie o to, by muzeum nie było martwe, ale by w każdym sezonie pojawiła się jakaś nowość: np. nowa impreza, warsztaty, nowe obiekty lub multimedialne rozwiązania. Po to, by turysta, któremu spodobało się dane miejsce, miał powód, by jeszcze tu wrócić..
Muzea powinny też współpracować z sobą i z gestorami, właścicielami hoteli, bo im dłużej uda się zatrzymać turystę w regionie, tym więcej pieniędzy on u nas zostawi. Brakuje nam takiego właśnie wyjścia z ofertą do turysty.”