Za dwa miesiące e-wizy do Indii

archiwum PIT

Ambasador Indii Ajay Bisaria zadeklarował podczas spotkania z prezesem PIT, że e-wizy dla Polaków zostaną wprowadzone w przeciągu dwóch miesięcy.

W Ambasadzie Indii odbyło się 12 maja spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Turystyki Goa oraz z branżą turystyczną. Gospodarzem, poza Ambasadorem Indii Ajayem Bisarią, był Shri Dilip Parulekar Minister Turystyki Goa. W spotkaniu wziął udział prezes PIT Paweł Niewiadomski oraz przedstawiciele polskich biur podróży, w większości będących członkami Polskiej Izby Turystyki. W Ambasadzie Indii gościł również JJ Singh, prezes Polsko-Indyjskiej Izby Gospodarczej.
Podczas spotkania poruszone zostały dwa tematy, z których każdy ma znaczący wpływ na rozwój ruchu turystycznego z Polski do Indii. Jego Ekscelencja Ajay Bisaria poinformował, że w przeciągu dwóch miesięcy zostanie wprowadzony elektroniczny system składania wniosków o wizę do Indii dla obywateli Polski.
Poruszono też temat dostępności Indii jako kierunku turystycznego. Jedną z barier jest bowiem brak połączenia bezpośredniego pomiędzy Polską a Indiami. Jak dowiedział się Paweł Niewiadomski, połączenie takie zostanie wkrótce uruchomione.

 

Paweł Niewiadomski skomentował: „Jestem bardzo zadowolony ze spotkania oraz z planów Indii, mających na celu wsparcie ruchu turystycznego z Polski. Kwestie uproszczenia procedur wizowych i stworzenia bezpośrednich połączeń są kluczowe dla rozwoju turystyki wyjazdowej do Indii. Ma ona na polskim rynku ogromny potencjał, cieszę się, że powstają plany, aby lepiej go wykorzystać.”